25 YTL yevmiye için uyuşturucu satıyorlar

25 YTL yevmiye için uyuşturucu satıyorlar.17381
  • Giriş : 24.03.2008 / 14:44:00

Adana'da 25 YTL yevmiye ile uyuşturucu satan kişilerle, onları çalıştıranlar olmak üzere 1'i kadın toplam 21 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adana'da 25 YTL yevmiye ile uyuşturucu satan kişilerle, onları çalıştıranlar olmak üzere 1'i kadın toplam 21 kişi gözaltına alındı. Zanlılar Adliye'ye sevk edilirken gazetecilere, “Gidin eroin satıcılarını çekin, biz uyuşturucu ticareti yapmıyoruz” diye bağırdı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne (KOM) bağlı Narkotik Büro Amirliği ekiplerinin, 2007 yılı ekim ayında Hatay'dan Adana'ya uyuşturucu getirirken yakaladığı Hasan Şendur'un ifadeleri üzerine, ‘Nehir’ adıyla planlı operasyon başlatıldı. Şendur'un yakınlarını ve onların Ova Mahallesi'ndeki evlerini takibe alan polis, 6 ay süren teknik sonrası geçen cuma günü sabah saatlerinde Cumhuriyet Savcılığı'ndan alınan izinle saptadığı adreslere eş zamanlı baskın yaptı. Özel Harekat Şubesi'ne bağlı polislerin de katıldığı operasyonda, 10 evde 1'i kadın 21 kişi gözaltına alındı.

Evlerde yapılan aramalarda, toplam 24 kilo esrar, 6 ruhsatsız tabanca, bu silahlara ait 84 mermi, 6 şarjör ile 5 bin 774 YTL ele geçti. Baskın sırasında önceki operasyonda yakalanıp cezaevine gönderilen Hasan Şendur'un ikiz kardeşi Hüseyin Şendur da saklanmak için girdiği evin havalandırma boşluğunda yakalandı.

Sokak satıcılarını günlük 25 YTL'ye yevmiyeci olarak çalıştıran şebekenin, bazı kişileri silahla tehdit edip, polise bilgi vermelerini engelledikleri saptadı. Zanlılardan 40 yaşındaki Serpil Er'in geçirdiği rahatsızlıktan sonra sol ayağının dizden aşağısının kesildiği ve ‘kafes’ denilen yürümeye yardımcı olan bir aletle hareket edebildiği belirlendi. Sokak satıcılarını evinde barındıran Er, ‘uyuşturucu satıcılarına yardım ve yataklık yapmak’ suçundan, 20 zanlı ise ‘uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan Adliye'ye sevk edildi.

Zanlılardan bazıları, Emniyet Müdürlüğü'nden çıkarılıp Adliye'ye götürülürken gazetecilere, “Biz uyuşturucu ticareti yapmıyoruz. Gidin eroin satıcılarını çekin” diye bağırıp, saldırmaya kalktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious