26 yıllık cinayet ihbarı asılsız çıktı!

26 yıllık cinayet ihbarı asılsız çıktı!.10482
  • Giriş : 21.02.2009 / 17:58:00

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nün internet sitesine elektronik posta yolu ile gönderilen ihbar maili polisi harekete geçirdi ama ceset ve cinayet izi bulunamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nün internet sitesine elektronik posta yolu ile gönderilen ''1983 yılında kavga ettiğim bir astsubayı öldürüp Savcılı Mahallesi'ndeki bir iş yerine gömdüm. Pişmanım'' yazılı ihbar üzerine harekete geçen polis, mahkeme kararıyla cesetin gömüldüğü iddia edilen iş yerinde kazı yaptı. Kazıda, ceset veya herhangi bir cinayet bulgusuna rastlanmadı.

Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, 25 Ocak 2009 tarihinde Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nün internet sitesine ''1983 yılında kavga ettiğim bir astsubayı öldürüp Savcılı Mahallesi'ndeki bir iş yerine gömdüm. Pişmanım'' yazılı ihbar yapıldı.

Bunun üzerine harekete geçen polis, Gaziantep 4. Sulh Ceza Mahkemesi'nden arama emri alarak ihbarda adı geçen Savcılı Mahallesi Sedef Sokak'taki Atilla Topalbekiroğlu'na ait oto tamircisi dükkanında ceset aradı. Geniş güvenlik önlemleri altında belediye ekipleri tarafından kompresörle yapılan kazıda, iş yerinin her tarafı kazıldı. Saatlerce süren kazı çalışmalarında ceset veya herhangi bir bulguya rastlanmaması üzerine Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla arama sona erdirildi.

İşyeri sahibi Atilla Topalbekiroğlu da iş yerinin kendisine babasından kaldığını, burada çırak olarak işe başladığını belirterek, ''İşyerimin anahtarı sürekli bendedir, kimsenin girmesi mümkün değildir. Bunu polise anlatmama rağmen mahkeme kararı olduğu için kazı yaptılar. Zaten ceset filan da bulamadılar'' diye konuştu.

Polise gönderilen asılsız ihbar mailinin kendisini çekemeyenler tarafından gönderilmiş olabileceğini iddia eden Topalbekiroğlu, ''Beni burada herkes bilir ve tanır. Benim kanunsuz bir işim söz konusu olamaz. Bir şey bulunmadı ama dükkanım delik deşik oldu'' dedi.

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, ihbar elektronik postasını gönderen kişinin kimliğini de araştırdıklarını belirterek, ''Bu olayın Ergenekon ve ya başka bir dosyayla hiç ilgisi yok. İddia tamamen asılsız çıktı. Cumhuriyet Savcısının talimatı üzerine kazıyı da sona erdirdik'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*