27 otomobil çalan şebeke çökertildi

  • Giriş : 16.03.2007 / 00:00:00

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyon sonucu, 3 ilden toplam 27 otomobil çalan 13 kişilik şebeke çökertildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şebeke elemanlarından birinin otomobili çalışı güvenlik kamerasınca tespit edildi.

Kocaeli, İstanbul ve Sakarya'da, otomobillere anahtar uydurup düz kontak yapan daha sonra da bu otomobillere sahte evrak ve plaka düzenleyen, motor ve şase numaralarını değiştiren, bir kısmını parçalayarak satan 13 kişi Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonla, Derince ve Körfez ilçeleri ve İstanbul ile Sakarya'da ev ve işyerlerinde yakalandı. Gözaltına alınan çetenin elebaşı olduğu belirtilen Y.K. ile çete üyeleri K.A., E.K., C.T., K.K., S.E., Y.İ., A.M., A.A., A.Y., E.B., M.Ç., A.S. sorgulanmak üzere Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜLEDİ

Ayrıca İkizli Çeşme Mevkii'nde esnaflık yapan Ayhan Öz'e ait Mercedes marka otomobili dükkanının önünden çalan çete üyesi 40 yaşındaki E.K. işyerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 4 silah, 1 cop ve 1 kelepçe ile çok sayıda sahte plaka, ruhsat, nüfus cüzdanı, çalıntı otolara ait çeşitli parçalar, oto teypleri, kapıları açmakta kullanılan oksijen tüpleri ele geçirildi.

ARAÇLAR SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ

Çetenin çaldığı 27 otomobilden 18'i, ulaşılan sahiplerine teslim edildi. 7 otomobil sahiplerine teslim edilmek üzere Emniyet otoparkına çekilirken, 2 otomobil de şehir dışındaki bir parka çekildi. Bu iki otomobilin sahibine ulaşılmaya çalışılıyor.

13 zanlı, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan sorgularının ardından adliyeye sevk edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious