27 yıl küs kalan çift 2 saat arayla öldü

27 yıl küs kalan çift 2 saat arayla öldü.13821
  • Giriş : 24.06.2009 / 14:33:00

Aydın'ın Karpuzlu ilçesine bağlı Koğuk köyünde yaşayan ve 64 yıllık evliliğin 27 yılını 'inat uğruna' küs geçiren Yalçınkaya çifti, 2 saat arayla ölünce yan yana defnedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Kübra 17, Abdullah ise 19 yaşındayken birbiriyle tanıştı. Ailelerinin rızası olmadığı için kaçarak, 1945 yılında evlenen Kübra (81) ve Abdullah (83) Yalçınkaya çiftinin, 37 yıllık birlikteliğinde çocukları olmadı. Çift, yeğenleri Metin Yalçınkaya'yı evlat edindi.

Yaşadıkları bir tartışmanın 27 yıl ayırdığı Kübra ve Metin Yalçınkaya'yı, evlatlık çocukları ve yakınları ile arkadaşlarının ikna çabaları sonuçsuz kaldı.

'İnat' uğruna ayrı yaşamaya başlayan çiftten Kübra Yalçınkaya evlatlığı Metin Yalçınkaya'nın evine, Abdullah Yalçınkaya ise evin altındaki dükkanda kendisi için hazırlanan küçük bir odaya yerleşti. Yalçınkaya çifti, 27 yıl yaşamlarını bu şekilde sürdürdü.

Barıştırma çabaları sonuçsuz kalan çiftten Kübra Yalçınkaya, dün hayatını kaybetti. Eşinin ölüm haberi üzerine büyük üzüntü yaşayan Abdullah Yalçınkaya da 2 saat sonra öldü.

Abdullah ve Kübra Yalçınkaya, ikindi vakti aynı mezarlıkta yan yana mezarlara defnedildi.

Çiftin evlat edindiği Metin Yalçınkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, annesinin çok inatçı olduğunu, ama amcasının barışmaya sıcak baktığını belirterek, şunları kaydetti:

''Fakat annem asla yanaşmadı. Ölümlerinden 15 gün önce, 'anne, amcam dünyada iken helalleşelim, öbür tarafa hak götürmeyelim diyor' dedim. Oysa amcam böyle demiyordu, ama annemin inadı kırılsa amcamın kolay ikna olacağını biliyordum. Annem, bu son teklifi de kabul etmedi. Çok barıştırmak istedik. Bu konuda öyle ilginç girişimlerimiz ve hikayelerimiz oldu ki, yazsak kitap olur, ama maalesef başaramadık, inatlarını kıramadık. Sonunda ilahi adalet tecelli etti ve onların bu inadını ölüm kırdı. İkisi de aslında birbirlerini çok severlerdi. Nur içinde yatsınlar, mekanları cennet olsun.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*