27 yıl sonra Facebook ile buluştular

27 yıl sonra Facebook ile buluştular.12942
  • Giriş : 31.05.2009 / 09:17:00

Dünyanın en popüler ve en tartışılan popüler sosyal paylaşım sitelerinden Facebook, bir anne ile oğlunu 27 yıl sonra buluşturdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Times'ta yer alan habere göre, anne Avril, 27 yıl boyunca oğlundan haber alamamıştı. 62 yaşındaki Avril Grube'nin eski kocası, 3 yaşındaki çocuklarını kaçırarak Macaristan'a götürmüştü. Yıllarca oğlunun izini süren Avril'in kız kardeşi, yeğeninin ismini Facebook'ta gördü ve anne-oğul yıllar sonra bir araya geldi.

Avril Grube'nin Macar eşiyle evliliği 1982 yılında sona ermiş, 3 yaşındaki çocukları Gavin Paros'un vesayeti kendisine verilmişti. Ancak, eski eşinin çocuklarını görme hakkı bulunuyordu ve buluştukları bir gün Gavin'i hayvanat bahçesine götüreceğini söyleyerek oğluyla birlikte Macaristan'a gitti.

Anne Avril, bundan sonra 27 yıl boyunca oğlundan haber alamadı. Bu süre zarfında kız kardeşi Beryl Wilson'la birlikte oğlunun izini sürmeye çalışan Avril, Macaristan Büyükelçiliği'yle temasa geçti, eski başbakan Margaret Thatcher'ın kendilerine yardım etmesini istedi. Ancak bu çabaları da sonuçsuz kaldı.

Teyze Beryl Wilson, Mart ayında yeğeninin ismini önce Google'a yazdı ve Facebook'ta isimle ilgili bir linkle karşılaşınca yıllar süren arayış sona erdi. Beryl Wilson, sitede Gavin Paros'un Liverpool doğumlu olduğu bilgisi ve annesinin ismini de görünce yeğenini bulduğundan emin oldu.

Ve bu hafta Avril Grube, oğlu Gavin Paros'la bir araya geldi. Daha bir hafta önce tedavi gördüğü hastaneden taburcu olan Avril Grube, "Gavin'in İngiltere'ye gelip burada yaşamasını çok isterdim. Onu görür görmez hemen tanıdım. Gözleri benimki gibi. Bugün hayatımın en mutlu günü. Hissettiklerimi anlatacak kelimeler bulamıyorum" dedi.

Yeğenini aramaktan asla vazgeçmediğini söyleyen Beryl Wilson, "27 yılımı aldı, ama onu buldum." dedi. Gavin Paros, Ekim ayından bu yana Facebook'a girmemiş ve kendisine gönderilen mesajlara da yanıt yazmamıştı. Teyze Beryl bunun üzerine Gavin'in çocuklarına mesaj atmış ve bunun ardından da Gavin kendisiyle temasa geçmişti. Beryl Wilson, "Ablam Pazar günü Gavin'e telefon etti ve bir çevirmen yardımıyla görüştüler. Bulutların üzerinde uçuyor. Birbirlerine sarılıp durdular, çok mutlular." dedi.

Bugün 30 yaşına basan Gavin Paros da, 2006 yılında babasının ölümünden sonra annesinin izini sürüyordu. Gavin şu anda evli ve 10, 7 ve 6 yaşlarında üç çocuğu bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*