27 yıldır uyuyamıyor

  • Giriş : 11.05.2006 / 00:00:00

Sivas'ta bir kadın, tam 27 yıldır uyuyamamaktan rahatsız. 55 yaşındaki Fatma Bozkurt'un uykusuzluğa bağlı en ufak bir hastalığı ise yok.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Abdulvahabi Gazi Caddesi üzerinde ikamet eden 3 çocuk annesi Fatma Bozkurt (55), şu an 26 yaşında olan üçüncü çocuğuna hamileyken bir rahatsızlık geçirdi. Hamileliğinin üçüncü ayında uyku problemi çekmeye başlayan Bozkurt, tam 27 yıldır uyuyamamaktan rahatsız.

Herkesin uyuduğu sırada o uyku ihtiyacını koltuk ya da sandalye üzerinde 5-10 dakika şekerleme yaparak gidermeye çalışıyor. Hastalığın tedavisi için gitmedikleri doktor kalmayan ve uzun süre ilaç tedavisi uygulayan Bozkurt, ilaçların kendisini daha kötü ettiğini görünce bunlardan da vazgeçmiş. Bozkurt'un uykusuzluğa bağlı olarak hiçbir rahatsızlığı ise yok.

27 yıldır yatak odasının kapısından dahi geçmek istemediğini belirten Bozkurt, uyuyan insanların kendisini psikolojik olarak rahatsız ettiğini söyledi.

Gitmedikleri doktor kalmadığını ancak kullandığı ilaçların çare olmadığını kaydeden Bozkurt, "27 yıldır yatak yüzü görmüyorum. Yatağa girdiğimde çok sıkılıyorum. 5 -10 dakika sonra korkmuş bir şekilde kendimi heyecanla dışarı atıyorum. Gece geç saatlere kadar televizyon seyredip, radyo dinliyorum. Ev işleriyle uğraşıyorum ve ibadet yapıyorum. Gittiğimiz doktorlar ve kullandığım ilaçlar ise fayda etmedi. Mümkünse tedavi olmak istiyorum." şeklinde konuştu.

Eşinin bu durumundan rahatsız olduğunu ifade eden İsmail Bozkurt (60) ise şifa için çalmadık kapı bırakmadıklarını söyledi.

Eşinin aksine kendisinin en geç saat 00.30'da uyuduğunu anlatan Bozkurt, "Herkes uyurken onun uykusuzluk çekmesine dayanamıyorum. Derdimize çare arıyoruz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious