28 Şubat'ın aktörlerinden Ümit Oğuztan gözaltında

28 Şubat'ın aktörlerinden Ümit Oğuztan gözaltında.7960
  • Giriş : 24.01.2008 / 08:22:00

Ergenekon çetesine yönelik operasyonda gözaltına alınanlar arasında en dikkat çeken isim.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

28 Şubat sürecinin psikolojik havasının oluşturulmasında önemli görevler üstlenen Oğuztan, kamuoyunda 2000 (iki bin) yıl hüküm giymiş bir porno yazarı olarak da biliniyor. Oğuztan son olarak İstanbul Chanhell TV'nin Haber Daire Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Oğuztan, 28 Şubat sürecinde ünlü travesti Sisi (Seyhan Soylu) ile birlikte Ali Kalkancı dosyasını hazırlayıp Emine Kalkancı'yı televizyona çıkmaya ikna eden ekibin içinde yer aldı. 'Sisi' ile birlikte çıkardığı 28 Şubat'ın ünlü 'Strateji' isimli derginin genel yayın yönetmenliğini yaptı. 28 Şubatçı bu ekip Turgut Büyükdağ'ın sahibi olduğu TGS Hisar Yağ ve Çeltik Sanayii AŞ'nin Levent'teki binasında yayın hayatını sürdürüyordu. Büyükdağ'ın Semih Tufan Gülaltay ile ortaklık yaptığı belirtildi. Gülaltay daha sonraki yıllarda İHD Başkanı Akın Birdal suikastının aczmettiricisi olarak tutuklandı.

Ümit Oğuztan ismine ise daha sonra TBMM Uğur Mumcu Cinayetini Araştırma Komisyonu'nda da rastlandı. Komisyona ifade vermek üzere başvuran Oğuztan, Mumcu'nun yanı sıra Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis ve JİTEM Komutanı emekli Binbaşı Ahmet Cem Ersever'in devlet sırrının ortaya çıkmaması için öldürüldüklerini iddia etti.

Oğuztan, 1990 yılından itibaren yazdığı müstehcen kitapları ile tanınıyor. Merhaba, Erkekler, Lezbiyen, Ahlaksızlar, Kraliçe Sisi, Kara Koltuk ve son olarak da Elçiye Zeval Olmaz isimli kitapları buluyor. Hicabi Rüya müstear adıyla Haftanın Sesi gazetesinde makaleler yazdı. Makalelerinde daha çok cinsel hayat konularına yer verdi. Söz konusu makaleleri, daha sonra TGS Yayıncılık tarafından yayınlanan yazarın çeşitli araştırma dosyaları ile öykülerinden derlenen 'Elçiye Zeval Olmaz' isimli kitabında yer aldı. Sahibi olduğu 'www.markopasa.net', 'www.basin24.com', 'umitoguztan.com' adreslerindeki internet sitelerinde yazılar yazdı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Şube eski Müdürü Adil Serdar Saçan gibi isimlerle 'Haber Objektif' isimli dergide çalıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious