'29 Mart'ta AK Parti'ye yol görünecek'

'29 Mart'ta AK Parti'ye yol görünecek'.8975
  • Giriş : 10.01.2009 / 17:40:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu, 29 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde milletin AK Parti'ye 'yolunu göstereceğini' savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Partisinin Belediye Başkan adayını açıklamak üzere Ordu'ya gelen CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu, Ayışığı Düğün Salonu'nda partililere seslendi. 29 Mart seçimlerinin Türk milleti açısından büyük önem taşıdığını belirten Kılıçdaroğlu, bu seçimin AK Parti'ye yolunu göstereceğini savundu. Kılıçdaroğlu, "Atatürk, 'Milletin istiklalini, milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır' diyor. Geldiğimiz noktada milletin azim ve kararı AKP'ye yolunu gösterecektir. Bizi birilerinin kulu kölesi yapanlardan hesap sormalıyız. Önce yerelde iktidar olacağız daha sonra genelde iktidar olacağız. Burada sosyal demokrat bir harekete başlatıyoruz" dedi.

Sosyal devlet anlayışının 'fakir fukaradan yana olmak' demek olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, AK Parti hükümetinin kömür ve gıda yardımlarını eleştirdi. Kılıçdaroğlu, "Sosyal devlet bu ülkede yoksulluğun sömürülmemesi demektir. Bu ülkede herkesin ister zengin ister yoksul, ister eğitimli ister eğitimsiz onurlu bir birey olarak yaşamaya hakkı vardır. Birisi bana gelip sana para vereceğim dediği zaman benim onuruma dokunur. Birileri para versin, birileri kömür dağıtsın diye kuyruklara düşüyoruz. Var mı müslümanlıkta böyle bir şey? Oysa müslümanlıkta sağ elin verdiğini sol el bilmeyecek. Bunların müslümanlığından şüphe duymanızı istiyorum" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Ordu Belediye Başkan adayını resmen Av. Kenan Çebi olarak açıkladı. Kılıçdaroğlu, Çebi'nin 29 Mart'ta başarılı olacağına ve seçileceğine inandığını belirterek, tüm sosyal demokratların, solun tek adayı olduğunu söyledi.

Toplantıya CHP Samsun Milletvekili Suat Binici, CHP Ordu İl Başkanı Bahattin Cörüt, Merkez İlçe Başkanı Harun Furtun, ilçe başkanları ve ilçe belediye başkan adayları ile kalabalık bir partili topluluğu katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*