2/B arazileri ile ilgili çalışmalar yeniden başladı

2/B arazileri ile ilgili çalışmalar yeniden başladı.7957
  • Giriş : 10.01.2008 / 10:20:00
  • Güncelleme : 10.01.2008 / 10:50:34

Hükümet 2/B arazileri ile ilgili çalışmaları 2008'de yeniden başlattı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TBMM Genel Kurulunda, ''Temel kanun'' olarak görüşülen ve temel ceza kanunlarına uyum amacıyla 170 kanunda değişiklik öngören 651 maddelik kanun tasarının 7. bölümü üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Şahin, geçen yasama döneminde orman vasfını yitirmiş arazilerle ilgili sorunu çözmek istediklerini söyledi.

Anayasa değişikliği yaptıklarını, ancak dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in düzenlemeyi bir kez daha görüşülmesi için Meclise geri gönderdiğini ifade eden Şahin, daha sonra da düzenlemenin komisyonlarda görüşülemediğini anımsattı. Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile 2 gün önce görüştüğünü anlatan Şahin, Eroğlu'nun bu alanla ilgili sorunları çözmek için ciddi gayret ve çalışma içinde olduğunu, Adalet Bakanlığı hukukçularının da çalışmalara katkı vereceğini belirtti.

Bu yasama döneminde orman vasfını yitirmiş arazilerle ilgili düzenlemenin gerçekleştirilmesi gerektiğini söyleyen Şahin, ''Sayın Eroğlu, bununla ilgili bir çalışma başlattı. Biz de hukuki yardımda bulunacağız'' dedi.

Şahin, Yargıtayın orman suçlarına bakan dairesinin de sorunun çözülmesini istediğini söyledi.

Bağımsız Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ABD ziyareti sırasında düzenlediği basın toplantısında, Irak konusunda söylediği sözleri eleştirmesine, Adalet Bakanı Şahin cevap verdi.

TBMM'de Türkiye Cumhuriyetini ''Küçük düşürücü'' beyanlardan kaçınılmasını isteyen Şahin, ''Türkiye'nin Irak konusunda tüm dünyaya açıkladığı bazı görüşler var. Bunlardan birisi de Irak'ın doğal kaynaklarının tüm Irak halkına ait olduğudur. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül de devletin bu görüşünü ifade etmiştir'' diye konuştu.

Hiç bir cumhurbaşkanının Türkiye'yi küçük düşürücü açıklamalar yapmadığını kaydeden Şahin, ''Geçmişte de yapmamıştır, gelecekte de yapmayacaktır. Cumhurbaşkanını bu Meclis seçmiştir. Bu Mecliste, Cumhurbaşkanını aşağılayan beyanlarda bulunmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Sabır çekiyoruz ama sabrımızın da bir sınırı var'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious