“3-4 maç kazanalım zirveye aday oluruz”

“3-4 maç kazanalım zirveye aday oluruz”.4913
  • Giriş : 09.09.2006 / 00:00:00

Trabzonspor'un defans oyuncusu Çağdaş Atan,

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Trabzonspor Dergisi'ne röportaj veren bordo-mavili futbolcu Çağdaş Atan, bu sezon Anadolu takımlarının da çetin bir mücadele vereceğini belirterek, "Bu sene Anadolu takımları da çetin bir mücadele verecek gibi gözüküyorlar. Geçen yıl maalesef böyle olmamıştı, maçlarında çok kolay teslim olmuşlardı. Kalite konusuna gelirsek, burada da gençleştirme adına yapılan yanlışların olumsuz yansımalarını görüyoruz. Ligde yetenekli olsun ya da olmasın çok fazla genç oyuncu var. Genç oyuncular tecrübesiz ve deneyimli olan ağabeylerine, yıldız oyunculara karşı heyecana kapılıp hata yapıyorlar ve takımlarının başarılı olmasını engelleyip ligin kalitesini de düşürüyorlar. Fazla gençleşmenin Türk futboluna yarar getireceğine inanmıyorum. Zamanında biz de gençtik. 'Gençlere hayır' demiyorum. Saha içinde karakterli olan ve gerçekten yetenekli gençlere şans tanınmalı diyorum. Bence şimdiki gençlerin yüzde 60'a yakını yetersiz" dedi.

Hiçbir zaman rekabetten çekinmediğini söyleyen Çağdaş Atan, "Takımda oynamadığım zaman da küsmedim. Kimin oynayacağı hocanın takdiridir ve ben her zaman rekabete açığım. Çünkü rekabet Trabzonspor'a yarar sağlıyor" ifadelerini kullandı.

3-4 maç sere galibiyet elde etmeleri halinde şampiyonluğun favorisi konumuna geleceklerini belirten Çağdaş Atan, sözlerini şöyle tamamladı;

"Diğer takımları da izliyorum. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın maçlarını. Hiçbirisi bizim kadar pozisyon üretip iyi Futbol oynamıyorlar, ama maçlarını kazanmayı başarıyorlar çünkü yakaladıkları fırsatları gole çevirebiliyorlar. Gol sorununu en kısa şekilde halledip tekrar şampiyonluğun favorisi konumuna oturmak istiyoruz. Kadromuz bunun için fazlasıyla yeterli. Sadece en çabuk şekilde 3-4 seri galibiyet elde etmemiz lazım. Maçlarda erken gol bulabilsek birçok takımı rahatlıkla yenebiliriz. Ancak biz gol atamayınca rakip takımlar da bir süre sonra cesaretleniyorlar. Hele bir de gol atmışlarsa iyice defansa çekiliyorlar, bizim işimizi zorlaştırıyorlar."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious