3 at arabacının katiline tutuklama

  • Giriş : 25.11.2006 / 00:00:00

Şanlıurfa'da 3 at arabacının ölümüne neden olduğu iddiasıyla gözaltına alınan zabıta memuru Salih T, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

17 Kasım 2006 tarihinde Akçakale yolunda kent merkezine at arabasıyla girmeye çalışan Mehmet, Abbas (20) ve Reşit Sedatoğlu (15) isimli kardeşlerle tartışarak, “bulundurma ruhsatlı silahıyla” ateş edip, ağır yaralanmasına neden olan zabıta memuru Salih T, akşam saatlerinde Şehitlik Polis Merkezine gelerek teslim oldu.

Zırhlı bir araçla, çelik yelek giydirilip hastaneye götürülen Salih T, buradaki sağlık kontrolünden sonra adliyeye sevk edildi.

Salih T, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Bu arada zabıta memurunun cezaevine götürülüşü sırasında yol güzergahlarında da yoğun güvenlik önlemi alındığı gözlendi.

Olayın meydana geldiği günden bu yana belediye zabıta ekiplerinin, resmi kıyafetle kent merkezinde dolaşmalarına güvenlik gerekçesiyle izin verilmiyor.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Şanlıurfa'da 17 Kasım 2006 tarihinde Akçakale yolunda denetim yapan zabıta ekibiyle, kent merkezine at arabasıyla girmeye çalışan Mehmet, Abbas (20) ve Reşit Sedatoğlu (15) kardeşler arasında tartışma yaşanmıştı.

Tartışmanın ardından çıkan kavgada, zabıta ekibinde görevli Salih T, ”bulundurma ruhsatlı silahıyla” ateş ederek, 3 kardeşin ağır yaralanmasına neden olmuştu. Olayın ardından Şanlıurfa Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılardan Abbas ve Reşit Sedatoğlu aynı gün hayatını kaybetmişti. Dün gece hayatını kaybeden Mehmet Sedatoğlu ise bugün Harrankapı aile mezarlığında toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious