3 aylık bebeğiyle ölüme atladı

  • Giriş : 25.10.2006 / 00:00:00

Hatay'ın Samandağ ilçesinde bir kadın depresyona girince 3 aylık bebeğiyle birlikte denize atlayarak intihar etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Eşi Kıbrıs'ta çalışan genç kadın, bebeğiyle birlikte Deniz Sitesi Belediye Gazinosu önünde bir süre sahilde bebeğini kucağında taşıyarak yürüdü.

Bu arada birlikte kaldığı annesi ve abisi uyandığında kızı ile torunun evde olmadığını fark etti. Cep telefonu ile sürekli Fatma Taşsöken'i aradı. Telefon çalmasına rağmen cevap alamayınca durumu polise bildirdiler. Polisin yaptığı çalışma sonunda anne ve 3 aylık bebeği Samandağ'da denizde ölü olarak bulundu.

Çevre sakinlerinin ihbarı üzerine bulunan anne ve bebeğin cesedi olay yerine gelen dalgıçlar tarafından denizden çıkartıldı. Samandağ Devlet Hastanesi'ne otopsi için getirilen anne ve bebeğin cesedi hastanenin morgunda tutuluyor. Eşinin Kıbrıs'tan yarın gelmesiyle genç kadının ve bebeğinin Antakya'da toprağa verileceği bildirildi

Fatma Taşsöken'in kuzeni Esat Deli, genç kadının bir süredir bunalımda olduğunu ve sürekli intihardan söz ettiğini belirtti.

Esat Deli, ''Eşi Erkan Taşsöken KKTC'de çalışıyor. Ailede çok sevilen birisiydi. Büyük bir sorunu yoktu. Ne olduysa doğumdan sonra oldu, bunalıma girdi. İntihar edeceğini belirten mektubunu bulunca polise ve jandarmaya haber verdik ancak, geç kaldık'' dedi.

Bu arada bebeği ile birlikte denize atlayarak intihar eden genç kadının yakınlarına bir mektup bıraktığı bildirildi. Fatma Taşsöken mektubunda, ''Beni affedin. Benim için yaptıklarınızın karşılığı bu olmamalıydı. Ama kafamın içindeki uğultular dinmiyor. Hiçbir şey göründüğü gibi değil. Kızım da son yolculuğumda bana eşlik edecek. Hepinizi çok seviyorum. Her şey farklı olabilirdi. Ancak, bu noktaya gelindi. Hakkınızı helal edin'' yazdığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious