3 aylık bebek hacı olacak

3 aylık bebek hacı olacak.22735
  • Giriş : 12.06.2008 / 17:47:00

Adana'da, 12 yıl sonra dünyaya gelen 3 aylık bebekleri ile kutsal topraklara gidecek olan anne ve baba, diğer hacı adaylarıyla müftülüğün düzenlediği eğitim etkinliğine katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adana Müftülüğü tarafından Sabancı Merkez Camisi'nde hacı adaylarına yönelik eğitim semineri düzenlendi. Adana Müftü Yardımcısı Mustafa Turan ve Hac İşleri Müdürü Hasan Kök tarafından adaylara uygulamalı eğitim verildi. Hacı adayları, temsili Kabe etrafında tavaf yaparak, kutsal topraklarda uymaları gereken kurallar ve yapmaları gereken ibadetler hakkında bilgi aldı.

Eğitim seminerine katılan, 12 yıl sonra bebekleri olan Kamil ve Aslıhan Sarı çifti, 3 aylık Melik Utku'yu da kutsal topraklara götürmeye hazırlanıyor.

Kamil Sarı, yıllarca çocuk özlemi çektikten sonra anne-baba olduklarını belirterek, ''Çok heyecanlıyız. Daha önce umreye gittik, ancak halen o toprakların hasretiyle yanıyoruz. İlk kayıtta kurada çıktık. Bunda çocuğumuzun bize getirdiği şansın da payı olduğunu düşünüyoruz'' dedi.

Sarı, bebeklerinin işlemlerini yaptırdıklarını ve hacı olacağını, bundan dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını vurguladı.

Bu arada, yetkililer, geçen yıl Adana'dan 2 bin 300 kişinin hacca gittiği, bu yıl rakamın 2 bin düzeyinde kalacağını bildirdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious