3 aylık evli başkomiser evinde ölü bulundu

3 aylık evli başkomiser evinde ölü bulundu.8350
  • Giriş : 01.02.2009 / 20:19:00

Hollanda'daki Türk Konsolosluğu'nda görev yapan 31 yaşındaki başkomiser Oğuz Kaba, Amsterdam'da kaldığı evde ölü bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kaba'nın ölüm haberi Manisa'da yaşayan polis babası ve annesini yasa boğdu. Kaba'nın 3 ay önce evlendiği polis memuru olan eşinin 2 aylık hamile olduğu öğrenildi.

İzmir Polis Akademisi'nden mezun olduktan sonra önce Tokat'ta, ardından da Şırnak'a Özel Harekatçı olarak görev yapan Oğuz Kaba (31), daha sonra İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne tayin edildi.

Yaklaşık 4 ay önce Hollanda'nın Amsterdam kentindeki Türk Konsolosluğu'na tayin edilen Kaba, burada görevine başladı. Yaklaşık 3 ay önce İzmir Emniyet Müdürlüğü'nde görevli meslektaşı Dicle ile Manisa'da düzenlenen düğünle dünyaevine girdi. Bu arada Hakkari'ye tayini çıkan Dicle Kaba, tayinini dondurup ücretsiz izne ayrılarak eşi ile birlikte Hollanda'ya gitti. Bir süre sonra çift, genç kadının hamile kalmasıyla büyük mutluluk yaşadı. Genç kadın, kısa süre önce Ankara'ya yakınlarının yanına gelerek, hamilelikle ilgili bazı tetkikleri de yaptırdı.

Pazartesi günü Hollanda'ya gitmeyi planlayan genç kadın, Cuma günü defalarca aramasına rağmen eşine ulaşamadı. Bunun üzerine durumu eşinin görev yaptığı Hollanda Konsolosluğu'na bildirdi. Konsolosluk görevlilerinin ihbarıyla genç başkomiserin kaldığı eve giden Hollanda polisi, çilingir yardımıyla kapıyı açıp eve girdiğinde Kaba'yı baygın halde buldu. Hemen hastaneye kaldırılan Kaba, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kaba'nın evde düşerek başını sert zemine çarpması nedeniyle beyin kanaması geçirip ölmüş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Manisa'da yaşayan Kaba'nın emekli polis memuru olan babası Mevlüt ve annesi Zahide Kaba ile eşi Dicle Kaba, acı haberle neye uğradıklarını şaşırdı. Hastaneye kaldırılarak sakinleştirici iğne yapılan anne Zahide Kaba, oğlunun üç ay önce gerçekleştirilen düğün resimlerine sarılarak gözyaşlarına boğuldu. Acılı anne, "Pırlanta gibi oğlum vardı Türkiye Cumhuriyeti için gelecek vaat ediyordu. Hollanda'daki görevinden emniyet amiri olarak dönecekti. Yüreğim ciğerim yanıyor" dedi.

Emekli polis memuru Mevlüt Kaba da "Oğlum Şırnak gibi yerde özel harekatta görev yaptı. Üç yıl boyunca orada PKK ile çarpıştı, ama yakalandığı ishal rahatsızlığında tek başına kaldığı evinde bitkin düştü. Halsizlikten dengesizini yitirip yere düşerek başını betona çarpmış" dedi.
Talihsiz başkomisere otopsi yapılıp yapılmayacağı konusunda ailesinden izin gerektiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*