3 ayrı soygunda bilanço: 4 ölü

3 ayrı soygunda bilanço: 4 ölü.13643
  • Giriş : 25.03.2009 / 09:49:00
  • Güncelleme : 25.03.2009 / 09:49:31

İstanbul ve Ankara'da dün yaşanan 3 ayrı soygunda 4 kişi hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kadıköy'de Şemsettin Günaltay Caddesi Efes Apartmanı'ndaki 'Mintaş Kuyumculuk'a akşam saatlerinde gelen silahlı ve kar maskeli iki kişi, vitrindeki altınları almak istedi.

Bu sırada, işyeri çalışanlarından Sebahattin Morkaya ile üzerlerine sandalye attığı soyguncular arasında arbede yaşandı. Soygunculardan biri, işyeri sahibi Halit Mintaş'ı (64) tabancayla vurdu. Halit Mintaş olay yerinde hayatını kaybederken, dükkandaki bir miktar altını alan soyguncular yaya kaçtı. İstanbul'da ikinci soygun haberi Fatih'ten geldi. Edinilen bilgiye göre olay, dün saat 11.00 sularında Çakırağa Mahallesi Küçüklanga Aralığı Sokak'ta bulunan telefon bayiinde meydana geldi. Üç kişi, işyerinde bulunan iki kardeşi etkisiz hale getirdikten sonra paraları aldı. Soyguncular yaya olarak kaçmaya başladı. Bu sırada, işyerinde bulunan silahı alan Azad D. (15) isimli işyeri sahibinin oğlu, saldırganların peşinden koştu. İki el ateş eden Azad D.'nin silahından çıkan kurşun, soygunculardan birinin kafasına isabet etti. Soyguncu sokak ortasında hayatını kaybetti. Diğer iki soyguncu ise yaya olarak kaçtı. Olay yerine gelen polis ekipleri, işyerinde ve çevrede inceleme yaptı. Polis, silahıyla birlikte teslim olan 15 yaşındaki genci ve ağabeyini polis merkezine götürdü. Vurulan şahsın yabancı uyruklu olduğu ortaya çıktı. Kaçan 2 kişinin yakalanmasına çalışılıyor. Görgü tanıkları, aynı işyerinin iki hafta önce Gürcü uyruklu kişiler tarafından soyulduğunu söyledi.

Ankara'da ise girdiği markette fark edilen soyguncu, telaşla rastgele sağa sola ateş edince, hem market sahibini, hem de kendi arkadaşını öldürdü. Bir araçla olay yerinden kaçan soyguncunun yakalanması için operasyon başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*