3 bombalı saldırıda 20 kişi öldü

  • Giriş : 17.09.2006 / 00:00:00

Irak’ın kuzeyindeki Kerkük kentinde bomba yüklü araçlarla düzenlenen 3 farklı saldırıda 20 kişi öldü, en az 65 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Saldırının meydana geldiği yerin yakınında da kriminal polis müfettişliği binasının da olduğu bildirilirken, ölenler ve yaralananlar arasında çok sayıda polis de olduğu kaydedildi. Polis, saldırının hedefinin ise kriminal merkezi olduğunu ve saldırıda yaralananlar arasında kriminal polis başmüfettişliği müdürünün de bulunduğunu belirtti.

Öte yandan Irak’ın kuzeyinde üst düze bir El Kaide üyesinin yakalandığı bildirildi. Kimliği açıklanmayan kişinin, Amerikan ve Iraklı askerlerin beraber düzenledikleri bir operasyonda Musul’da ele geçirildiği belirtildi. Koalisyon güçleri tarafından yapılan açıklamada yakalanan kişinin, Irak güvenlik kuvvetlerini hedef alan bombalı saldırılarla bağlantısı olduğu ve üst düzey toplantıların organize edilmesine yardımcı olduğu kaydedildi. Açıklamada ayrıca hafta içinde düzenlenen baskınlarda, saldırı ve adam kaçırma hazırlığında olduğu tahmin edilen bir şüphelinin de aralarında bulunduğu 70 kadar kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious