3 büyükten 3 genç Kuşadası'nda

3 büyükten 3 genç Kuşadası'nda.18045
  • Giriş : 05.06.2009 / 13:40:00

Fenerbahçeli İlhan Parlak, Galatasaraylı Uğur Uçar ve Beşiktaşlı Sezer, Aydın'ın Kuşadası ilçesinde birlikte tatil yapıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sahada birbirlerine rakip olan futbolcular İlhan, Uğur ve Sezer, Kuşadası Aqua Fantasy Hotel'de birlikte tatil yaptıklarını ve çok iyi zaman geçirdiklerini söylediler. Saha dışında dostluklarının devam ettiğini belirten İlhan, Uğur ve Sezer, ''Biz sporcu ve centilmeniz. Taraftarlarımızın da her zaman bizim dostluklarımızı örnek almasını istiyoruz'' dediler.

Fenerbahçeli İlhan Parlak, profesyonel Futbol kariyerine 2004 yılında Kayserispor'da başladığını, forvet ve forvet arkası mevkilerinde görev yaptığını, 2005-2006 sezonunun 32. haftasında oynanan Kayserispor-Sivasspor maçının 7. saniyesinde attığı golün Süper Lig tarihine geçtiğini söyledi.

İlhan, ''Uğur ve Sezer arkadaşımla tatil yapıyoruz. Bizim gibi genç futbolcuların birlikteliği, yeşil sahalara da dostluk getirecektir'' dedi.

Uğur Uçar da, kendisinin İlhan Parlak gibi Kayserispor altyapısında başladığını, daha sonra Galatasaray altyapısına geldiğini belirterek, şöyle dedi:

''Ülkemizde Futbol tüm sporların üstünde tutuluyor. Kulüplerin büyük küçük demeden çok büyük fanatik grupları var. Ancak biz gençler Futbol rekabetini yeşil sahalarda bırakıp, özel hayatımızda birlikte dostluk kurabiliyoruz. Bizim kurduğumuz bu dostluğun, gerginleşen Futbol maçlarına çözüm olacağına inanıyoruz. Tanju Çolak, Rıdvan Dilmen gibi ağabeylerimizi, çok değerli Futbol büyüklerimizi örnek alarak aramızdaki arkadaşlık bağlarını güçlendiriyoruz. Eric Gerets döneminde Kayserispor'a kiralandım. Karl-Heinz Feldkamp ile beraber yuvaya döndüm. Son üç yıldır Ümit Milli Takım'da da forma giyiyorum. Toplamda 88 kez milli oldum. Karlı zemin nedeniyle ertelenen Konyaspor maçında Batista ile çarpışınca diz kapağım kırıldı. Ameliyat oldum ve sahalarda döndüm. Bundan sonra Galatasaray'a ve Milli Takıma daha iyi hizmet etmek istiyorum.''

Beşiktaş'ın 1992 doğumlu genç yeteği Sezer Özmen ise, ''İlhan ve Uğur ile arkadaşlığımız eskiye dayanıyor. Üçümüzde Türkiye'nin üç büyük kulübünde oynamanın onurunu ve şerefini taşlıyoruz. Sorumluluklarımızın da bilincindeyiz. Ancak biz futbolcu olduğumuz kadar insanız. İnsani duygularımız her zaman ön planda olacaktır. Rakip olmamız demek, düşman olamamız anlamına gelmemelidir. Biz genç futbolcuların göstereceği bu bağ diğer genç arkadaşlara örnek olacaktır'' diye konuştu.

Röportajın ardından Aqua Fantasy Su Parkında eğlenip ata binen futbolcular, hayatlarında ilk defa bindikleri atlara korkarak yanaştıklarını daha sonra alıştıklarını ifade ettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*