3 çocuk gölette boğuldu

3 çocuk gölette boğuldu.22220
  • Giriş : 20.05.2008 / 17:04:00

Burdur'da evlerinden "Pikniğe gidiyoruz" diyerek ayrılan 8 çocuktan 3'ü boğularak öldü. Arkadaşları gölete düşen çocuklar ard arda gölete daldı. 3 çocuk bir daha sudan çıkamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Evlerinden bugün "Pikniğe gidiyoruz" diyerek ayrılan ve merkeze 4 km. mesafedeki Askeriye köyünün sulama göletine giden Burdur Anadolu Lisesi öğrencilerinden Halil Kara (16), Çağlar Ocak (16), Emre Ünsal (16), Uğur Elagöz (16), Ali Can Ayko (16), Bayram Bozkurt (16), Hüseyin Emre Pak (16) ve Sercan Özçelik (16) balık tutmak amacıyla elbiselerini çıkardıktan sonra göletin çevresine dağıldılar.

Saat 10:15 sıralarında, 8 arkadaştan Çağlar Ocak'ın gölet çevresindeki bataklık bölgede boğulmakta olduğunu gören arkadaşları Ocak'ı kurtarmak için suya girdiler. Ancak bataklık bölgede Çağlar Ocak'la birlikte Halil Kara ve Emre Ünsal da sulara gömüldü.
Arkadaşlarının durumunu gören ve suya girmediği için dışarıda olan Uğur Elagöz'ün haber vermesi sonucu; suyun içerisinde bir ağaca tutunarak boğulmaktan kurtulan diğer 4 öğrenci köylüler tarafından kurtarıldı.

Olayın haber alınması ile Burdur Belediyesi AKUT, Sivil Savunma ve itfaiye ekipleri olay yerine gelip çalışmalara başladı. Halil Kara'nın cansız vücudu soğuk sudan çıkarıldı. Boğulan diğer iki öğrenci için Antalya'dan gelecek balık adamlar bekleniyor.

Çocuklardan geriye göletin kenarına bıraktıkları bisikletleri kalırken, acı haberi alan boğulan çocukların aileleri sinir kirizleri geçirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious