3 haftadır parkta yaşıyorlar

  • Giriş : 06.08.2006 / 00:00:00

Adana'da, kirasını ödeyemediği için ev sahibi tarafından evden atılan aile 21 gündür sahipsiz bir şekilde parkta yaşıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Üç hafta önce ev sahibine 180 YTL'lik kira borcunu ödeyemeyince sokağa atılan Yusuf Yalçın (36), eşi Arzu Yalçın (30) ile çoçukları Ali (13), Tayfun (11) ve Bedirhan, yaşadıkları parkta piknik alanına gelenlerin verdiği yiyeceklerle karınlarını doyuruyor.
DSİ Barajiçi Dinlenme Tesisleri'nin karşısındaki piknik alanına birkaç eşyalarını da taşıyan, 14 yıllık evli Yusuf Yalçın, sokağa atılmasının, çay ocağının elinden alınması ile başladığını söyledi. Başından geçenleri gözyaşı içerisinde anlatan baba Yalçın, yıllardır eski vilayet karşısında çay ocağı işlettiğini, depremden sonra ocağının yıkıldığını bunun üzerine seyyar simit tablasında bu işi yapmaya başladığını aktardı. 2 yıl çay ocağını işlettiğini ancak daha sonra ocağının elinden alındığını vurgulayan Yalçın, akrabalarının da kendisine yardımcı olmak yerine çocuklarını kötü yola sürüklemeye çalıştığını ileri sürdü.

İki yıldan beri çocuklarını okula da gönderememekten dolayı üzgün olduğunu belirten Yalçın, "Ne iş olsa yaparım, yeter ki bana bir iş ve başımızı sokacak bir ev verilsin." diyor.

Yalçın'ın eşi Arzu Yalçın ise, borçlarından dolayı eşyalarına el koyan ev sahibini 'vicdansızlıkla' suçlayarak, "Zaten bir fırınım, birkaç parça yatak yorganım vardı. Ev sahibi onlara da el koyarak 3 çocuğumla sokağa attı." diye konuşuyor.

Üç haftadan bu yana piknik alanına gelen vatandaşların verdiği yiyeceklerle

karınlarını doyurduklarını, büyük oğlunun da Lunapark'ta çalıştığını söyleyen

baba Yalçın ne yapacağını bilemediğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious