3 hektar orman alanı yok oldu

  • Giriş : 13.06.2007 / 17:35:00

Kirişçiler Köyü yakınlarında çıkan orman yangınında, 3 hektarlık kızılçam ormanı yok oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Antalya'nın merkeze bağlı Varsak Beldesi Kirişçiler Köyü yakınlarında çıkan orman yangınında, 3 hektarlık kızılçam ormanı yok oldu. Yüksek gerilim hatlarının neden olduğu sanılan yangına biri keşif, diğeri söndürme 2 helikopter, 5 yangın söndürme uçağı, çok sayıda arazöz, yangın söndürme işçileri ve askeri birlikler müdahale etti.


Orman Bölge Müdürlüğü Basın Sözcüsü Aydoğan Türedi, havadan kısa sürede müdahale edilmesi sonucu yangının daha fazla büyümeden söndürüldüğünü açıkladı. Türedi, rüzgar nedeniyle yangının büyümesi tehlikesine karşı Denizli ve Marmaris’ten çağırılan helikopterlerin döndürüldüğünü kaydetti.

THK’ya ait yangın söndürme uçaklarının şefi pilot Ayhan Nevarsa da 1 Haziran'da Antalya’daki askeri havaalanında konuşlandıklarını ve göreve başladıklarını belirterek, “Bizim için iyi bir çalışma oldu. Her şey yolunda gitti ve kısa sürede sonuç alındı. Antalya Orman Bölge Müdürlüğü de elindeki tüm imkanları seferber etti. Anında müdahaleyle yangını büyümeden söndürebildik” diye konuştu.

Soğutma çalışmaları sürerken Düzlerçamı’nda küçük çaplı bir orman yangını ihbarı geldi. Ancak bu yangın da kısa sürede söndürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious