3 ilde eş zamanlı uyuşturucu operasyonu

3 ilde eş zamanlı uyuşturucu operasyonu.12678
  • Giriş : 24.01.2009 / 20:31:00

Sivas, Samsun ve İstanbul'da eşzamanlı düzenlenen operasyonda, uyuşturucu kullandıkları ve sattıkları iddiasıyla gözaltına alınan 14 kişi savcılığa sevkedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinesinde Sivas Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürlüğü görevlilerince 3 gün önce yapılan istihbari çalışmalar sonucunda, uyuşturucu kullandıkları ve sattıkları iddiasıyla gözaltına alınan L.E., H.E., H.M., S.Ç., E.T., A.Ö., A.D., M.G., E.Ö., H.K., K.Ç., M.S., E.T. ve V.K., emniyetteki işlemlerinin ardından Sivas Numune Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi ve ardından da Sivas Adliyesi'ne getirildi.

Zanlıların, savcı tarafından ifadeleri alınıyor.

Operasyon kapsamında 3 kişinin daha arandığı, suça karıştıkları belirlenen 2 kişinin ise Samsun'da başka bir suçtan cezaevinde tutuklu bulundukları bildirildi.

Savcılığa sevkedilen zanlılardan L.E. adlı kadın ile H.E., H.M. ve S.Ç.'nin, ismi belirtilmeyen 1 kişiye komplo kurarak şantaj yoluyla bir miktar para almaya çalıştıkları ileri sürüldü.

Vatandaşın karşı gelmesi üzerine L.E.'nin evinde bu kişinin boğazına bıçak dayayarak tehdit ettikleri ve copla darbettikleri, banka hesabından para çekmek amacıyla ATM kartını gasbettikleri, ancak banka hesabından para çekemedikleri öne sürüldü.

Bu zanlıların, ilerleyen zamanlarda şantaj yapmak suretiyle de bu kişiden bir miktar para aldıkları iddia edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*