3 ilde eş zamanlı uyuşturucu operasyonu

3 ilde eş zamanlı uyuşturucu operasyonu.12678
  • Giriş : 26.01.2009 / 20:02:00

Osmaniye, Adana ve Hatay'da uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda yakalanan 23 kişiden 9'u tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Osmaniye Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, uyuşturucu şebekesine yönelik Osmaniye ile Adana'nın Ceyhan ve Hatay'ın İskenderun ilçelerinde 16 ayrı mekana eş zamanlı operasyon gerçekleştirildiği bildirildi.

Operasyonlarda, ''suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek'', ''uyuşturucu madde temin etmek, bulundurmak, kullanmak, ticaretini yapmak'', ''ateşli silahlar ve bıçaklar kanununa muhalefet etmek'' suçlarından toplam 23 kişi yakalandığı kaydedilen açıklamada, yakalanan kişilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, 67 gram eroin, 772 gram esrar, 500 gram Hint keneviri, sahte sürücü belgesi ve nüfus cüzdanı ile kurusıkı tabanca ele geçirildiği vurgulandı.

Sorgulanmaları sonrasında adliyeye çıkartılan zanlılardan örgüt lideri olduğu iddia edilen İ.Ö. (24) ve M.S.Ü'nün (33) de aralarında bulunduğu 9 kişinin tutuklandığı, diğerlerinin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*