3 ilde kimsesiz çocuklar için operasyon

3 ilde kimsesiz çocuklar için operasyon.14818
  • Giriş : 01.12.2016 / 16:53:00

3 ilde FETÖ soruşturması kapsamında operasyonlar düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

15 Temmuz başarısız darbe girişimi sonrası başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında düzenlenen operasyonlar tam gaz devam ediyor.

FETÖ soruşturması kapsamında Adana merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonlarda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlürü İdris Dal ve müdür yardımcıları gözaltına alındı.

Şüphelilerin, Sevgi Evlerinde kalan kimsesiz zeki çocukları belirleyip FETÖ'nün dershanelerine ve okullarına yönlendirdiği ileri sürüldü.

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY'nin Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ayağına yönelik Adana merkezli Hatay ve Osmaniye'de eş zamanlı operasyon başlattı. Şafak vakti yapılan operasyonda 31 ayrı adreste, Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris Dal ile müdür yardımcılarının da aralarında bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı.

Şüpheliler emniyete götürülerek sorguya alındı. Zanlıların FETÖ'ye eleman kazandırdığı, bunu yaparken Sevgi Evlerinde kalan kimsesiz çocukları da kullandıkları ileri sürüldü. Ayrıca örgütün Sevgi Evlerindeki kimsesiz çocuklar arasından zeki olanları seçip örgütün dershanesi ve okullarına yönlendirerek militan yetiştirdikleri iddia edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*