3 ilde ortak operasyon 16 tutuklama

3 ilde ortak operasyon 16 tutuklama.12201
  • Giriş : 13.02.2009 / 22:58:00

Kocaeli, İstanbul ve Edirne'de düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda, çıkar amaçlı örgüt kurmak iddiasıyla gözaltına alınan 20 kişiden 16'sı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, çıkar amaçlı suç örgütü kurarak tehdit ve şantajla çek senet tahsilatı yaptıkları, zorla senet imzalattıkları ileri sürelen kişilerin, Kocaeli'nin İzmit, Derince, Karamürsel, Gebze, Kartepe ilçeleri ile İstanbul ve Edirne'deki ev ve iş yerlerine düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınarak, Kocaeli Adliyesi'ne sevk edilen 20 kişinin, Hazırlık Cumhuriyet Savcılığınca ifadeleri alındı.

Şüphelilerden F.Ü, H.S, Z.A. ile N.U'yu ifadelerinin ardından serbest bırakan Cumhuriyet Savcısı, 16 kişiyi tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk etti.

Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkarılan S.K, Y.K, V.K, M.Ü, A.B, O.D, Ş.M. G.Ö.B, G.S, O.K, E.G, F.D, O.Y, Ş.S, V.A ve N.T'yi tutuklandı.

Tutuklanan şahısların ev, iş yeri ve gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda, 10 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet kuru sıkı tabanca, 4 adet av tüfeği, bu silahlara ait 280 adet mermi, 4 adet telsiz, kelepçe, çelik yelek, sahte nüfus cüzdanı ve sürücü belgesi, çok sayıda çek, senet ile 2 gram esrar ele geçirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*