3 kardeş su dolu çukurda boğuldu

  • Giriş : 05.05.2007 / 00:00:00

ŞANLIURFA'da, tarla sulamak için açılan yağmur suyuyla dolu çukura giren 12 yaşındaki Hasan Polat ile kardeşlerini kurtarmak isteyen ablaları Ayşe ve Necla Polat boğularak can verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olay, bu akşam saatlerinde, merkeze bağlı Yarımtepe Köyü'nde meydana geldi. Hasan Polat ile ablası 18 yaşındaki Ayşe Polat, serinlemek için daha önce su kuyusu olan, ancak çiftçiler tarafından motopomp ile tarlaları sulamak için bir gölete dönüştürülen 20 metre uzunluğunda ve 5 metre genişliğindeki çukura indi. Burada suya giren ve yüzme bilmeyen Hasan Polat, bir anda çırpınmaya başladı. Paniğe kapılan Ayşe Polat, kardeşini kurtaramayacağını anlayınca köye giderek ablası 20 yaşındaki Necla'ya haber verdi. İki kız kardeş gelene kadar, Hasan hayatını kaybetti. Necla ve Ayşe kardeşler, Hasan'ı çıkarmak için suya girdi, ancak her ikisi de Hasan gibi boğularak can verdi.
Köylülerin ihbarı üzerine olay yerine gelen jandarma ve itfaiye görevlileri, içi su dolu olan çukuru boşaltmak için çalışma başlattı. Yaklaşık 3 saatlik bir çalışma sonucunda, 3 kardeşin cesedine ulaşıldı. Polat ailesi ve yakınları sinir krizleri geçirirken, cesetler, otopsi yapılmak üzere Şanlıurfa Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious