3 kardeş yanarak can verdi!

3 kardeş yanarak can verdi!.9378
  • Giriş : 22.01.2009 / 22:21:00

Tokat'ta en büyüğü 3 yaşında olan 3 kardeş evde çıkan yangnda can verdi. Hem evi hem de çocuklarını kaybeden genç anne perişan oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, Tokat'ın Erbaa ilçesine bağlı 63 kilometre uzakta bulunan Şükür köyünde saat 12.00 sıralarında bir evde çıkan yangında evde yalnız olan Hamide (3), Onur (2) ve 6 aylık olan Medine Duman isimli kardeşler yanarak hayatı kaybetti.

Borçları olduğu için kocasının İstanbul'a çalışmaya gittiğini belirten anne Arife Duman (22), "Sobayı yakıp ağzını kapattım ve çocukları evde bırakıp annemin evine un almak için gittim. Geri döndüğümde ev yanıyordu.

Çocuklarımı kurtarmak için eve girmeye çalıştım ama beni bırakmadılar. Çocuklarım kurtulamadı" dedi.

Çocukların hayatını kaybettiği ev de kullanılmaz hale geldi. Cumhuriyet Savcısı, olay yerine gerek jandarma ekipleri ile birlikte incelemede bulundu. Çocukların cenazelerini morga götürmek için köye gitmek üzere yola çıkan cenaze aracı yüksekliği yer yer 1 metreyi bulan karlı yolda kalırken, köylülerin traktörler ile çekmeleri sonucu araç kurtarıldı. Cenaze aracı çocukların cenazelerini almak için köye ulaşamadan geri döndü. Kucaklarda araçlara kadar taşınan cenazeler, vatandaşların imkanları ile Erbaa Devlet Hastanesi morguna götürdü.

Yangınla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*