'3 Kasım'da sürpriz şeklide gelenler aynen gider'

  • Giriş : 10.05.2006 / 00:00:00

Anavatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı M. Sait Armağan, Türkiye'nin iyi yönetilmediğini belirterek, halkın 3 Kasım'da bir umut olarak AK Parti'yi iktidara getirdiğini fakat umduğunu bulamadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Anavatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Isparta Milletvekili Mehmet Sait Armağan, memleketi Isparta'da basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bir partinin genel başkan yardımcısı olarak Türkiye'nin sorunlarıyla daha içli dışlı olmak zorunda kaldığını dile getiren Armağan, Isparta'nın 7'nci Başbakanı'nın Erkan Mumcu olacağına inandığını söyledi. Türkiye'de şu anda iyi bir yönetim olmadığını savunan Armağan, vatandaşların 3 Kasım 2002'de büyük umutlarla iktidara getirdiği AKP'nin bekleneni vermediğini ileri sürdü.

İnsanların halen işsiz ve gülmeyen yüzlerle dolaştığını anlatan Anavatan Genel Başkan Yardımcısı, insanları gittikçe fakirleştiğini ekonomik göstergelerin gerçekleri yansıtmadığını dile getirdi. AK Parti'ye doları 65 Yeni Kuruş'a çekerek kişi başı milli geliri 10 bin dolara çekmesini öneren Armağan, "AKP, milli gelirde yüzde 100'lük artış sağladıklarını söylüyor. Türkiye'yi dolaşıyorum, kimsenin gelirini iki katına çıkardığına şahit olmadım. AKP doları 650 YKr'ye çeksin, kişi başı milli gelir 10 bin dolar olsun herkes bolluk ve refah içinde yaşasın." dedi.

Türkiye'nin önünün açılması için yeni bir Ispartalı Başbakan çıkarması gerektiğini ileri süren Armağan, bütün dünyanın saygı duyacağı bir Türkiye için Anavatan olarak güçleri ve liderleri olduğunu vurguladı. Sandık başına gidecek insanların Anavatan'a onay vereceğini aktaran Armağan, en büyük partinin kararsızlar partisi olduğunu, insanların şu anki siyasetten umutlarını kestiklerini savundu.


"HÜKÜMET SORUNLARI ÇÖZME DERDİNDE DEĞİL"


Türkiye'nin kendisine Anavatan Partisi ve Genel Başkan Erkan Mumcu'yla bir çıkış yakalayacağını iddia edenArmağan, "Hükümet bir erken seçime gitme çabasında. İnsanları laik ve dinci olarak ayırıp sonra bunun bir parçasına lider olup rant elde etmek istiyorlar. Biz 22 milletvekiliyle iktidarın yapacağı olumlu her kanuna destek vereceğimizi söyledik. Başbakanın derdi sorun çözmek değil. İktidarın görevi ülkedeki sorunları halka şikayet etmek değil, bunları çözme derdinde değil." diye konuştu.

AK Parti'nin 3 Kasım'da kimsenin umut etmediği bir şekilde geldiğini söyleyen Armağan, aynı şekilde geri gideceklerini bildirdi.

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Armağan, Anavatan İstanbul İl Başkanı'nın Genel Başkan Mumcu tarafından görevden alındığını ve başka bir göreve verildiğini, istifasının sözkonusu olmadığını açıkladı. Erken seçim konusunun AK Parti'nin elinde olduğunu belirten Armağan, her zaman seçime hazır olduklarını ifade etti.

Terörle Mücadele Kanunu'nun sadece 6'ncı maddesinin değil tamamının ele alınması gerektiğini dile getiren Armağan, "Sorun TMK'nın 6'ncı maddesinde değil, kanunun tamamında. TMK teröristleri serbest bırakma kanunu mu yoksa cezalandırma kanununu mu belli değil. Amaç sineği öldürmek değil bataklığı kurutmaksa daha etkili bir TMK çıkarılabilir." dedi.

Isparta, Afyonkarahisar ve Antalya belediyeleriyle ilgili temsil ve ağırlama giderleriyle ilgili geçtiğimiz ay İçişleri Bakanlığı'na bir önerge verdiğini açıklayan Armağan, bunu çevre illeri Isparta'yla karşılaştırmak için sunduğunu bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious