3 katlı ahşap bina alev alev yandı

  • Giriş : 06.03.2007 / 00:00:00

Fatih'te, 3 katlı ahşap binada çıkan yangın, mahalle sakinlerini sokağa döktü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bina alev alev yanarken, yangının kendi evlerine sıçrama tehlikesi nedeniyle mahalle sakinleri büyük panik yaşadı. Gözlerinin önünde evleri yanan ev sahipleri ise gözyaşlarını tutamadı.

Edinilen bilgiye göre, saat 16:00 sularında Ayvansaray Kundakçı Sokak üzerinde bulunan 3 katlı binanın çatısında bilinmeyen br sebeple yangın çıktı. Kısa sürede bütün binayı kaplayan yangın, mahalle sakinlerine korkulu anlar yaşattı. Alevlerin metrelerce yükseldiği yangın nedeniyle mahalleli sokağa döküldü.

Yangına Şişli ve Fatih itfaiye grupları müdahale ederken, vatandaşlar da evlerinin balkonlarından yangını söndürmeye çalıştı. Gözlerinin önünde evleri alev alev yanan ev sahipleri ise gözyaşlarını tutamadı. Bazı vatandaşlar geç geldiği gerekçesiyle itfaiye ekiplerine tepki gösterdi. Bazıları ise itfaiye ekiplerinin yetersiz kaldığı zamanlarda su hortumlarını çekerek yardımda bulundu.

-BİNANIN BİR KISMI ÇÖKTÜ-

Bu arada, yangın sonrası bağlantıları kopan binanın bir kısmı aniden çöktü. Merdiven açarak yangına müdahale etmeye çalışan bir itfaiye eri, çöken kısmın düştüğü yerden kaçarak son anda kurtuldu. Mahalle sakinleri yangının aniden çatıda başladığını ve 5 ailenin yaşadığı binanın bir anda alevler arasında kaldığını söyledi. Binadakilerin vatandaşlaca kurtarıldığını belirten Akif Temiz, " İtfaiye biraz daha hızlı gelse yangın bu kadar büyümezdi." diye tepki gösterdi. Ölen ve yaralananın olmadığı yangın sonrası bina kullanılamaz hale geldi.

-KUMKAPI'DA OTELDE ÇIKAN YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ-

Öte yandan Kumkapı Türkeli Caddesi üzerinde bulunan 4 katlı Yunus Otel'de yangın çıktı. Otelin bodrum katılndaki depoda çıkan yangın nedeniyle otel içini yoğun duman kapladı. İçerde bulunan az sayıda müşteri duman nedeniyle kısa süreli panik yaşarken, olay yerine gelen itfaiye ekipleri katlarda mahsur kalanları merdivenle aşağı indirdi. Yangın kısa sürede söndürüldü.

Yangında, otel görevlilerinden bir kişinin hafif şekilde yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious