3 kez sayılan sadıktan 2 oy farkıyla kazandı

3 kez sayılan sadıktan 2 oy farkıyla kazandı.9366
  • Giriş : 30.03.2009 / 17:49:00

5 bin 235 seçmeni olan Beldede CHP’li aday Ali Kuru 2 oy farkla seçimi kazandı. İtirazlar nedeniyle sandıklar 3 kez sayıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tarsus'a bağlı Yenice Beldesi'nde oldukça çekişmeli geçen Belediye Başkanlığı yarışını Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Ali Kuru kazandı. Ali Kuru, Demokratik Sol Parti (DSP) Adayı olan ve seçimlere belediye başkanı olarak giren Veli Serin'i 2 oy farkla geçerek seçimlerden zaferle çıkan isim oldu.

Solun kalesi olarak görülen Yenice beldesinde 29 Mart Yerel Seçimleri beklenildiği gibi CHP ve DSP adaylarının kıyasıya mücadelesine sahne oldu. Seçimin ilk sonuçlarının açıklanması ile birlikte DSP'den yarışa giren Veli Serin'in kazandığı bildirildi. Fakat CHP adayı Ali Kuru'nun itirazları sonucunda oy pusulaları yeniden sayıldı. Sayım sonucunda Ali Kuru 2 oy farkla seçimleri kazandı.

Bu kez Veli Serin sayıma itiraz etti. Oylar tekrar sayıldı. Ancak değişen bir şey olmadı. 1994-1999 yılları arasında Yenice Belediye Başkanlığı görevini yapan Ali Kuru, 99 Yerel Seçimlerinde koltuğu Veli Serin'e kaptırmıştı. Veli Serin'in 2 dönem belediye başkanlığı yapmasının ardından Ali Kuru, yeniden Yenice Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan isim oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*