3 kişinin cenazeleri Sivas'ta

3 kişinin cenazeleri Sivas'ta.14445
  • Giriş : 30.03.2009 / 13:57:00

BBP Genel Başkanı ile birlikte yaşamını yitiren 5 kişiden BBP Sivas teşkilatından 3 kişinin cenazeleri özel uçakla kente getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Havaalanında yakınları gözyaşlarına boğulurken, uzun araç konvoyları eşliğinde cenazeler ambulanslarla 3 ayrı hastaneye götürüldü.

Kahramanmaraş yakınlarında seçim mitingine giderken düşen helikopterde BBP Genel Başkanı ile birlikte yaşamını yitiren 5 kişiden BBP Sivas teşkilatından 3 kişinin cenazeleri özel uçakla kente getirildi. Havalalında yakınları gözyaşlarına boğulurken, uzun araç konvoyları eşliğinde cenazeler ambulanslarla 3 ayrı hastaneye götürüldü.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte düşen helikopterde hayatını kaybeden 37 yaşındaki BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, İl Başkan Yardımcısı 50 yaşındaki Yüksel Yancı ile Belediye Meclisi üye adayı 41 yaşındaki Murat Çektinkaya"nın cenazeleri, Ankara Esenboğa Havalimanı"ndan kalkan THY"ye ait özel uçakla Sivas"a getirildi. Cenazeleri havaalanında Sivas Valisi Veysel Dalmaz, BBP Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, Emniyet Müdürü Yahya Bal, parti yetkilileriyle, ölenlerin yakınları ve partililer karşıladı. Cenazelerle birlikte BBP Genel Merkezi"nden parti üst düzey yöneticileri de kente geldi.

İl Başkan Yardımıcısı Yüksel Yancı"nın oğulları 22 yaşındaki Mehmet Alper ile 14 yaşındaki Samet Furkan Yancı"nın feryatları yürekleri dağladı. İki kardeşi partililer teselli etmeye çalıştı. Bazı yakınlarının ise kaza yerinde bulunan cenazelere ait eşyalara sarılarak gözyaşı döktükleri görüldü.

İl Başkanı Erhan Üstündağ"ın ağabeyi Ahmet Üstündağ, kardeşinin tabutunu başının üzerinde taşıdı. Aprondan alınarak havalanı girişinde bekletilen ambulanslara kadar omuzlarda taşınan cenazeler daha sonra kente götürdüldü.

Erhan Üstündağ"ın cenazesi Anadolu, Yüksel Yancı"nın cenazesi Numune ve Murat Çetinkaya"nın cenazesi ise Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Havalanından kente kadar, cenazelere yüzlerce araç konvoyu eşlik etti. Hastane önünde bekleyenler gözyaşlarını tutamadı.

Helikopterde yaşamını yitirinlerden 3 BBP"li için ikindi namazı öncesinde parti il teşkilatı önünde tören düzenlenecek. Buradaki törenin ardından Meydan Camisi"nde ikindi namazı sonrası kaza kurbanları için cenaze namazı kılınacak. Ardındandan cenazeler Yukarı Tekke Mezarlığı"nda toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*