3 korkunç trafik kazası: 66 kişi öldü

3 korkunç trafik kazası: 66 kişi öldü.12167
  • Giriş : 03.08.2008 / 19:56:00
  • Güncelleme : 03.08.2008 / 18:42:14

Hindistan'da işçi taşıyan kamyon nehre uçtu. 40 kişi öldü. İran'da TIR'la yolcu otobüsü çarpıştı. 16 kişi öldü. Afganistan'da düğün otobüsü mayına çarptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

HİNDİSTAN'DA KAMYON NEHRE YUVARLANDI, 40 TARIM İŞÇİSİ ÖLDÜ

Hindistan'ın kuzeyinde tarım işçilerini taşıyan bir kamyonun nehre yuvarlanması sonucu 40 işçi öldü.

Polis yetkililerinin açıklamasına göre Bihar eyaletinin başkenti Patna yakınlarında dün gece meydana gelen kazada 35 kişi olay yerinde, 5 kişi de hastanede öldü.

Kamyonun kasasında yaklaşık 80 işçinin bulunduğu ve sürücünün kontrolü kaybetmesi sonucu aracın nehre yuvarlandığı bildirildi.

İRAN'DA TRAFİK KAZASI: 16 ÖLÜ, 11 YARALI

İran'da meydana gelen trafik kazasında 16 kişi hayatını kaybetti, 11 kişi yaralandı.

İran'ın güneydoğusundaki Sircan ve Bender Abbas kentleri arasında bu sabah saatlerinde bir yolcu otobüsüyle bir TIR'ın çarpışması sonucu 16 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Yaralıların, bölgedeki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındığı belirtildi.

İlk tespitlere göre kazaya otobüs şoförünün aşırı yorgun olmasının ve hatalı sollama yapmasının neden olduğu kaydedildi.

AFGANİSTAN'DA DÜĞÜN OTOBÜSÜ MAYINA ÇARPTI: GELİN VE DAMAT DAHİL 10 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Afganistan'ın güneyindeki Kandahar'da, bir düğüne katılanları taşıyan otobüsün mayına çarpması sonucu, aralarında gelin ve damadın da bulunduğu 10 kişi hayatını kaybetti.

Kandahar Emniyet Müdürü Matiullah Han, mayına çarpan otobüste ölenler arasında gelin ve damadın yanı sıra çocukların da bulunduğunu, ayrıca 8 kişinin de yaralandığını söyledi.

Matiullah Han, patlamadan Taliban militanlarını sorumlu tuttu.

AP ajansına konuşan gelinle damadın bir akrabası da Matiullah Han'ın tersine, patlamadan damadın yaralı olarak kurtulduğunu öne sürdü.

Afganistan'da, ABD liderliğindeki koalisyon güçleri, Kandahar dahil bazı yerlerde hava saldırıları düzenlemiş ve 10'dan fazla Taliban savaşçısının öldüğünü belirtmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*