3 kurşunla solan 3 hayat

  • Giriş : 13.02.2007 / 00:00:00

Tekstilciydi.. Eşinden ayrılmıştı.. Biri engelli, iki oğluna hem anne hem babalık yapıyordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Güngören’deki Güven Mahallesi sakinleri dün çok acı bir olayla sarsıldı. Her şey, bir tekstil atölyesinin ortağı olan 45 yaşındaki Halil Düzgün’ün işyerine gitmemesi üzerine ortaya çıktı. merak edip eve gelen Düzgün’ün ortağı, kapıyı açamayınca durumu polise haber verdi.

Verilen adrese gelen polis ekipleri kapıyı açamayınca çilingir yardımıyla içeri girdi. O an gördükleri manzara çok korkunçtu. Baba Halil Düzgün ile iki oğlu kanlar içindeydi. Üçü de ölmüştü. İşadamı Halil Düzgün ile 17 yaşındaki spastik engelli oğlu Ahmet ve 11 yaşındaki Onurcan Düzgün kanapede cansız vaziyette yan yana duruyordu.

Yanına oturtmuş
Yapılan ilk incelemede Düzgün’ün iki çocuğunu yanına oturttuktan sonra kafalarına tabancayla birer el ateş ettiği ortaya çıktı. Düzgün’in daha sonra aynı silahla intihar ettiği belirlendi. Evde 9 milimetre Browning marka silah ve üç adet boş kovan bulundu. Cesetler otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Halil Düzgün’ün 8 yıl önce eşi Ayşe Düzgün’den boşandığı ve o günden sonra tüm yaşamının alt üst olduğu öğrenildi. İşadamının eşinin iki çocuğunu babalarına bırakarak yeni bir evlilik yaptığı belirtildi.

Sorunu çoktu
Halil Düzgün’ün spastik engelli oğlu Ahmet ile diğer oğlu Onurcan’a baktığını belirten yakınları, “Çocuklarına hem annelik hem de babalık yapıyordu. Bacaklarında rahatsızlık vardı ve son zamanlarda yürüme güçlüğü çekiyordu. Psikolojik sorunları vardı. Bir anda cinnet getirip böyle bir olay yapmış olmalı” diye konuştular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious