3 milyon adet sahte madeni 1 YTL ele geçirildi

  • Giriş : 15.09.2007 / 13:53:00

Hatay’ın Dörtyol İlçesi’nde, düzenlenen operasyonda bir kalpazan çetesi çökertilirken, 3 milyon adet sahte 1 YTL madeni para ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçede piyasaya sahte 1 YTL süren bir kişiyi takibe aldı. Polis, zanlının takibi sonucunda Dörtyol İlçesi’ndeki bir çiftlik evde sahte para basıldığını belirleyince Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle birlikte harekete geçti. İlçeye bağlı Yeniyurt Beldesi’ndeki çiftlik evine baskın yapan polis, evin sahibi Gürbüz Büyükdere (49), Mehmet Murat Uslu (29) ve Ömürcan Büyükdere’yi (23) gözaltına aldı. Çiftlik evinde yapılan aramada, 3 milyon adet basılmaya hazır ve basımı tamamlanmış sahte 1 YTL’lik madeni para ile sahte para basımında kullanılan makina ve ekipmanlar bulundu.
3 zanlı sorguya alınırken, basılan sahte paraların gerçeğinden ayırmanın çok zor olduğu belirtildi. Hatay Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Eyüp Kınacı, sahte paraların piyasaya sürülmeden yakalanmasının sevindirici olduğunu belirtip, 3 zanlının bağlantılarının araştırıldığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious