3 parçaya ayırıp gömmüşler

3 parçaya ayırıp gömmüşler.8530
  • Giriş : 01.06.2008 / 18:10:00

28 yaşındaki Mustafa Kılıç'ın, öldürüldükten sonra 3 parçaya ayrılıp, çuvallara konularak gömülmüş cesedi bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ADANA'da bir telefon görüşmesi yaptıktan sonra evden ayrılan ve 7 aydan beri kendisinden bir daha haber alınamayan 28 yaşındaki Mustafa Kılıç'ın, öldürüldükten sonra 3 parçaya ayrılıp, çuvallara konularak gömülmüş cesedi bulundu.

Reşatbey Mahallesi 16 sokakta oturan Mustafa Kılıç, 1 Aralık 2007 günü saat 22.00 sıralarında, hayvan besiciliği yapan 25 yaşındaki Cem Altunbaş ile telefon görüşmesi yaptıktan sonra evinden ayrıldı. Bir daha kendisinden haber alınamayan Kılıç'ın ailesi `kayıp' başvurusunda bulundu.O tarihten bu yana araştırmalarını sürdüren polis ve jandarma ekipleri, Mustafa Kılıç'ın cep telefonu kayıtlarından en son Kayarlı Köyü'nde hayvan besicilği yapan Cem Altunbaş ile görüştüğünü saptadı. Olayla ilgili ifadesi alınmsı kararlaştırılan Cem Altunbaş, 8 Şubat 2007 günü uyurken, kimliği belirsiz kişilerce açılan ateş sonucu vücuduna isabet eden 9 kurşunla çiftlik evindeki yatağında öldürüldü.

BAĞLANTILI CİNAYET

Mustafa Kılıç ile Cem Altunbaş'ın öldürülmesinin birbiriyle bağlantılı olabileceğini değerlendiren dedektifler, Cem Altunbaş'ın da telefon kayıtlarını incelemeye aldı. Yapılan araştırma sonucunda, Mustafa Kılıç ile Cem Altunbaş'ın aynı tarihlerde, Mehmet Ali Özcan ile görüştükleri belirlendi. Ortadan kaybolduktan sonra hiç bir haber alınamayan Mustafa Kılıç adına değişik bankalarda hesaplar açıldığını, adına kredi kartı çıkartıldığını da saptayan ekipler, Mehmet Ali Özcan'ın bu kredi kartlarını kullandığını ve Cem Altunbaş'ın öldürülmesiyle bağlantısı bulunduğunu ortaya çıkardı. Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekiplerin yaptığı ortak çalışmada, Mehmet Ali Özcan 14 Nisan 2008 günü yakalanarak gözaltına alındı. Mustafa Kılıç'ı öldürdüğünü itiraf eden Özcan, Cem Altunbaş'ın öldürülmesi olayının zanlısı olarak tutuklanırken, kayıp gencin cesedine ulaşılamadığı için hakkında suçlama yapılamadı.

AYNI ÇİFTLİKTE GÖMÜLMÜŞ

Mustafa Kılıç'ın bulunması için çalışmalarını sürdüren ekipler, kayıp gencin de öldürülmüş olabileceğini değerlendirerek, cinayete kurban giden Cem Altunbaş'ın Havutlu Beldesi'ndeki çiftlik evinde ceset araması yaptı. Ankara'dan gelen özel eğitimli köpeklerle 3 kez yapılan aramada, Mustafa Kılıç'ın izine rastlanmadı. Polis olayın takibini sürdürürken, Cem Altunbaş'ın çiftliğinde çalışan işçiler, aynı yerde ağaçların arasından gelen kötü kokulardan şüphelenerek jandarmaya haber verdi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, yarısı toprağın üstünde, yarısı altında olan bir kafatası buldu. Kafatasının bulunduğu yeri kazan görevliler, 7 aydan beri kayıp olan Mustafa Kılıç'a ait olduğu tahmin edilen ve öldürüldükten sonra 3 parçaya ayrılıp, çuvallara konularak toprağa gömülmüş çürümüş bir ceset buldu.

Ceset kesin kimlik tespiti ve yapılması amacıyla Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious