3 terörist daha yakayı ele verdi

3 terörist daha yakayı ele verdi.10284
  • Giriş : 06.11.2007 / 15:50:00

Hatay Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü yürüttüğü operasyonlarda 2'si Dörtyol'da 1'i de Antakya'da olmak üzere 3 teröristi yakaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hatay Emniyet Müdürlüğü yetkilerinden alınan bilgiye göre, 3 terör örgütü mensubuyla birlikte 2 adet tabanca, 24 adet mermi, 4 adet diğer malzeme olmak üzere 30 adet mühimmat ele geçirildi. 3 örgüt mensubu sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

Bu arada Amanos Dağları'nda küçük gruplar halinde 1994 yılından bu yana varlığını sürdüren terör örgütünü bitirmeye yönelik operasyon tüm hızıyla sürüyor.

Operasyonda terör örgütü üyeleri ile sıcak temas içerisinde bulunan güvenlik güçlerine takviye olarak Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı özel hareket birlikleri de destek veriyor.

Hatay'ın Dörtyol ve Hassa ilçelerinin üst kısmında yer alan Amanos Dağları'nın ormanlık kesiminde yoğunlaştırılan ve 7-8 kişilik gruplar halinde toplam 40 kişi civarında oldukları belirlenen teröristlerin imha edilmesine yönelik Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki polis özel harekat birliği de Amanos Dağlarındaki operasyona katılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious