3 ton kaçak domuz eti ele geçirildi

3 ton kaçak domuz eti ele geçirildi.20469
  • Giriş : 29.08.2008 / 11:11:00

Turizmin gözbebeği Marmaris'te tam 3 ton kaçak domuz eti ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Marmaris'te bir apartmanın bodrumundaki derin dondurucularda, otel ve restoranlara satılmak üzere 3 ton kaçak domuz eti bulundu.

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde polis ekiplerinin bir apartmana düzenlediği operasyonda Türkiye'ye ithali yasak olan, piyasa değeri 90 bin YTL değerinde 3 ton faturasız gümrük kaçağı domuz eti ele geçirdi. Domuz etini restoran ve otellere pazarladığı ileri sürülen 3 kişi yakalanarak mahkemeye sevk edildi.

Polis, bir ay önce restoran ve otellere gümrük kaçağı domuz eti sattığı belirlenen Y.S. (44), E.G. (40) ve A.D. (39) isimli üç kişiyi takibe aldı. Bugün saat 14.00 sıralarında Kemeraltı Mahallesi 111 Sokak üzerinde bulunan apartmana yüklü miktarda domuz etinin karayolu ile getirileceği ihbarını alan polis takibe başladı. Otomobil ile 3 ton domuz etini apartmanın bodrum katında bulunan depolardaki derin donduruculara yerleştiren Y.S., E.G. ve A.D. isimli üç kişiye Marmaris Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri tarafından operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda 3 ton domuz eti, 1 kantar, 1 terazi, 9 bin domuz eti ambalajlarına yapıştırılan etiket ele geçirildi.

Marmaris Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği'nde gözaltına alınan Y.S., E.G. ve A.D. isimli üç kişi ifadelerinin alınmasının ardından mahkemeye sevk edildi. Polis, Marmaris'te hangi otel ve restoranlara gümrük kaçağı domuz eti satışının yapıldığını tespit etmek için çalışma başlattı. Öte yandan ele geçirilen 3 ton domuz etinin imha edileceği öğrenildi.

RADİKAL

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*