"3 yıl önce de aynı iftirayı attılar"

  • Giriş : 15.02.2009 / 08:45:00

Atasay Başkanı Kamer, Eyüp'te arsa rantı yapıldığına yönelik haberlere sert tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

3 yıl önce de aynı iftirayla geldiklerini belirten Kamer, Milliyet'in nasıl ikna olduğunu anlattı.

Kamer, "Çamur atanlar, Hasan (Doğan) ağabeyimize vefasızlık ediyor." dedi.

Kamer, eski Futbol Federasyonu Başkanı merhum Doğan ile 2004'te aldıkları araziye hiçbir zaman alışveriş merkezi yapmayı düşünmediklerini söyledi. Bundan üç yıl evvel de aynı iftirayla karşılaştıklarını belirten Kamer, "Milliyet gazetesi bununla ilgili haber yapmak istedi. İşin gerçeğini sordular ve Milliyet'in genel yayın yönetmenine gerçeği anlattık." diye konuştu.

Hürriyet'te 'Apar topar bir bağış hikâyesi' başlığıyla önceki gün yayımlanan haberde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın dünürü Mustafa Şevki Kavurmacı, Hasan Doğan ve Cihan Kamer'in ortak olduğu arsadan 'rant' sağlandığı ileri sürülmüştü. Olayın ortaya çıkmasının ardından söz konusu arsanın Futbol Federasyonu'na bağışlandığı savunulmuştu. Haberin tamamen asılsız olduğunu bildiren Kamer, "Bu arazinin 1993'ten itibaren zaten ticari imarı var. 2005 yılında yapılmış bir tadilatla verilmiş bir özellik değildir bu." ifadesini kullandı. Arazinin yaklaşık bin metrekaresinin yeşil alan olduğunu ve 2005'teki değişiklikle beraber bu alanın imara açıldığını kaydetti. Kamer, araziye ilişkin AK Parti il başkanlığı binası yapılması yönünde teklif aldıklarını belirtirken, "Ancak Hasan ağabeyimiz, siyasi yakınlığımız olduğu için bunun yanlış anlaşılmalara sebep olabileceğini söyleyerek, teklifi reddetmişti." diye konuştu.

Kamer, arsanın apar topar elden çıkarıldığı iddiasının da doğru olmadığını açıkladı. Hasan Doğan'ın, üç yıl önce "Bu arsayla ilgili bize çamur atacaklar. Burada hayır için kamu yararına bir şey yapalım." dediğini aktardı. Doğan'ın arsayı bağışlama konusunu başkanlığı döneminde Mahmut Özgener'e de açtığını dile getirdi.

Bu arzusuna kavuşamadan vefat ettiğini belirtirken Doğan'ın ailesinin, üzücü olaydan üç ay kadar sonra kendisini aradığını kaydetti. Kamer, şöyle devam etti: "Araziyi Futbol okulu yapmak istiyoruz. Onun ideali buydu, dediler. Bana sordular. Ben de, 'Arazinin üçte ikisi zaten sizin. Ben de büyük bir memnuniyetle kabul ederim.' dedim."

Kamer, projeyi Doğan'ın göreve gelişinin birinci yıldönümü olan 14 Şubat'ta açıklamayı düşündüklerini; ancak 11 Şubat'taki milli maç ve İzmir'deki Hasan Doğan'la ilgili bir sergi nedeniyle birkaç gün öne çektiklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*