3. Dünya Savaşı'nın ayak sesleri

3. Dünya Savaşı'nın ayak sesleri.13320
  • Giriş : 06.01.2009 / 22:27:00

Dünya nereye gidiyor? İnsanlık çıldırmış olmalı. Birol Ertan'a göre yaşananlar dünya savaşının ayak sesleri olabilir...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bu yazıyı okumadan önce, Rus Uçak gemisi ve donanmasının Yunanistan'la birlikte Ege'de yaptığı tatbikata da dikkat çekmekte yarar var...

ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞININ AYAK SESLERİ

Komplo Ötesi Bir Teori

Komplo teorilerine oldum olası büyük ilgi duymuşumdur. Bunun nedeni, dünyada özellikle süper güçlerin planlarının kısa dönemde anlaşılamaması ve bizim gördüğümüz perde önündeki ilişkilerin dışında pede gerisinde ayrıntılı planlar ile dünyanın yönetiliyor ve yönlendiriliyor oluşudur.

İsrail'in Hamas'ın ateşkesi bozmasını bahane ederek Gazze'ye ağır silahlar ile saldırmasının ardındaki nedenleri, bir komplo teorisi ile açıklamaktan başka seçeneğimiz olduğunu sanmıyorum.

İsrail'in Hamas'a savaş ilan etmesi ve ağır bombardıman sonrasında kara harekâtına başlamasını, komplo ötesi bir teoriyle açıklamaya çalışacağım. Bu teorim, uzun sürecek bir Üçüncü Dünya Savaşı'nın başlatılmış olduğudur.

Dünya savaşları incelendiğinde, bu uzun süreli ağır savaşların bir paylaşım mücadelesi olduğu ve daha çok da ağır ekonomik krizler sonrasında geldiğidir.

Bugünlerde de başta ABD ve AB ülkeleri olmak üzere dünyada aşılamaz bir finans sektörü kaynaklı ekonomik kriz yaşanmakta ve giderek derinleşmektedir.

Ağır ekonomik kriz ve paylaşım mücadeleleriyle gelişen dünya savaşları, mantıklı hareket etmenin ortadan kalktığı, insanca düşünme olanaklarının yitirildiği ve yeni bir dünya düzeni yaratma çabasına dayalı insanlık dışı bir yıkımdır. Dünyadaki kamplaşma ortamının ortadan kalkmasıyla derin bir krize giren kapitalist sistem, yaşadığı ağır ekonomik kriz atmosferinin de etkisiyle dünyada yeni bir siyasal-ekonomik denge yaratmak çabasıyla harekete geçmiş olup kriz atmosferini de bu biçimde atlatmayı planlamaktadır.

Üçüncü Dünya Savaşı'nın ilk adımı, ABD destekli güçlerin Ortadoğu'ya saldırarak enerji kaynaklarını denetimi altına almaları ve bu süreçte enerji kaynaklarına sahip bütün ülkeleri ve bölgeleri savaş çekmeleri olacaktır. Bu süreçte Rusya'nın ve petrol zengini Arap ülkelerin bu savaşın dışında kalmaları düşünülemez.

Üçüncü Dünya Savaşı'nın İlk Adımı : İran

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*