3. iddianame 1 ay içinde tamam!

3. iddianame 1 ay içinde tamam!.13331
  • Giriş : 08.07.2009 / 14:37:00

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı, Ergenekon'da 3. iddianamesinin tamamlanmasının bir aydan fazla sürmeyeceğini söyledi. Çolakkadı şu bilgileri verdi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çolakkadı, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesinin yanında ''Ergenekon'' davasının görülmesi için inşa edilen duruşma salonunun tanıtımında, gazetecilerin ''Ergenekon'' soruşturmasıyla ilgili sorularını yanıtladı.

''Ergenekon soruşturmasının 3. iddianamesinin ne zaman hazırlanacağı'' konusundaki sorular üzerine Çolakkadı, şunları söyledi:

''İddianame bittiği zaman basın açıklamasıyla duyurulacak. Birinci ve ikinci iddianame bittiğinde basına açıklama yapıldı. Üçüncü iddianame bitince de basına bilgi verilecek. İddianameyle ilgili 5 savcı çalışıyor. İddianameler başsavcılığa UYAP üzerinden gönderiliyor. Eksik varsa tamamlanıyor. En son mahkemeye sunuluyor. Bu prosedürler tamamlandığında 3. iddianameyle ilgili açıklama yapacağız.''

İddianameyi başından beri incelediğini, ancak bir bütün olarak incelemediğini ifade eden Çolakkadı, iddianamenin yazımının tamamlanıp henüz başsavcılık makamına sunulmadığını bildirdi. Turan Çolakkadı, üçüncü iddianamenin tamamlanmasının da 1 aydan fazla sürmeyeceğini söyledi.

Çolakkadı, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklandıkları iddia edilen Zeynep Abidin Genç ve Uğur Selçuk Şener ile ilgili bir bilgisinin olmadığını da belirterek, ''Bu olayın 'Ergenekon' ile ilgili olduğunu zannetmiyorum. Ama araştıracağım'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*