3. intifada tehditi

  • Giriş : 26.11.2006 / 00:00:00

İsrail'e Filistin devletinin kurulmasını öngören bir anlaşma için 6 ay süre veren Hamas'ın siyasi şefi Meşal aksi takdirde üçüncü intifadayı başlatacaklarını duyurdu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hamas'ın siyasi büro şefi Halid Meşal, Filistin devleti kurulmasını sağlayacak bir anlaşmaya varılması için müzakerelere 6 ay süre tanıdı. Meşal, sonuç Kahire'de Filistin'de ulusal birlik hükümeti kurulması ve kaçırılan İsrail askeri Gilat Şalit ile ilgili krizlerde arabulucuk rolü oynayan Mısırlı yetkililerle yaptığı görüşmelerin ardından basın toplantısı düzenleyen Meşal, "Ciddi siyasi açılım için 6 ay süre veriyoruz. 1967 sınırları içinde yer alacak bir Filistin devletinin kurulmasını istiyoruz" dedi. Halid Meşal, ayrıca İsrail'i geçen Haziran ayında kaçırılan İsrail askerinin bu ülkeye iadesi karşılığında mahkum değişimi konusunda ilerleme sağlamamakla suçladı.

EN KÖTÜ İMAJ İSRAİL’İN

Öte yandan İsrail'in en olumsuz imaja sahip ülke olduğu ortaya çıktı. ''National Brand Index'' adlı araştırmada, İsrail, dünya kamuoyunun gözünde ülkelerin imajlarıyla ilgili listede sonuncu geldi. Araştırmadan çıkan sürpriz sonuç ise İsrail'in yakın müttefiki olan ABD'de halkın, İsrail'i güvenlik ve barış alanlarında sadece Çin'den bir üst sıraya yerleştirmesi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious