3.Uluslararası İstanbul Tango Rituali başlıyor

3.Uluslararası İstanbul Tango Rituali başlıyor.14378
  • Giriş : 04.11.2008 / 17:05:00

3. Uluslararası İstanbul Tango Rituali'' yarın başlayacak.TangoTürk grubunca bu yıl 3'üncüsü düzenlenen festival, yüzlerce tangoseveri buluşturacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

3. Uluslararası İstanbul Tango Rituali'' yarın başlayacak.

Konuya ilişkin açıklamaya göre, tangonun Türkiye'de gelişmesi için 1997 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren TangoTürk grubunca bu yıl 3'üncüsü düzenlenen festival, yüzlerce tangoseveri buluşturacak.

Yurt içinden ve yurt dışından yüzlerce tangosevere dünyanın en iyi tango ustaları ile çalışma ve dans etme fırsatı verecek etkinliğe, Arjantin'den dünyanın en usta ve ünlü tango dansçıları Julio Balmaceda ve Corina de la Rosa, Esteban Moreno ve Claudia Codega, Javier Rodriguez ve Andrea Misse, Horacio Godoy ve Cecilia Garcia ile Pablo Rodriguez ve Noelia Hurtado eğitmen ve dansçı olarak katılacak.

Etkinliğe katılacak tangoseverler, gündüz saatlerinde festivalin ana destekçisi Armada Oteli'nde gerçekleştirilecek tango atölye çalışmalarının ardından 6, 7 ve 8 Kasım gecelerinde Suada'daki tango gecelerinde hem İstanbul Boğazı manzarasında tango yapacak hem de Arjantinli ustaların gösterilerini ve Oko Tango Quartet Orkestrası'nın performansını izleyecek.

Armada Oteli'nde yarın akşam Hüsrev İsfendiyaroğlu'nun ''Tangolar ve Milongalar'' gitar dinletisi ile başlayacak etkinlik kapsamında tango dansçısı ve ressam Vivi Menase'nin resim sergisi de açılacak. Sergi, etkinlik boyunca açık kalacak.

Etkinlik, 9 Kasım Pazar günü sona erecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*