3.yü beklerken dördüz geldi!

  • Giriş : 29.07.2006 / 00:00:00

Üçüncü çocuk için tedavi gördü dördüz bebek doğurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ağrı Anadolu Lisesi'nde öğretmenlik yapan Metin Aktepe (37) ile ev hanımı eşi Birgül Aktepe (30), Erzurum Aziziye Araştırma Hastanesi'nde sezaryenle dördüz çocuk sahibi oldu. Daha önce biri ilkokul 3, diğeri ise birinci sınıfta okuyan iki çocuk sahibi olan Aktepe ailesi, 7 yıl aradan sonra üçüncü çocuk için tedavi görürken bir anda 6 çocuk sahibi oldu.

Önceki gün Aziziye Araştırma Hastanesi'ne getirilerek Kadın Doğum Servisi'nde müşahade altına alınan Birgül Aktepe, doğum sancılarının artması üzerine ameliyata alındı. Hamilelik döneminde yapılan kontrollerde kendisine üçüz bebeği olacağı söylenen anne Birgül Aktepe, ameliyat sonrası iki kız, iki de erkek çocuk dünyaya getirdi. Ameliyat sonrası dördüz annesi olduğunu öğrenince şaşıran anne Birgül, "Biz üçüz bekliyorduk Allah bize dört verdi. Bu çocukları veren Allah nasiplerini de kısmetlerini de elbet verir." dedi.

Çocuklarına isim vermeyi aile büyüklerine bıraktıklarını söyleyen anne Birgül Aktepe, bu konuda ise şunları söyledi; "Doğu'da büyükler çocuklara isim verir. Bu nedenlede bizde aile büyüklerimize bıraktık. Diğer çocuklarımın da isimlerini büyüklerimiz vermişti."

Eski milli boksör olan Ağrı Anadolu Öğretmen Lisesi öğretmeni Metin Aktepe ise dördüz babası olmanın mutluluğunu yaşıyor. Çocuklarının önemli bir sağlık problemi olmadığını söyleyen baba Aktepe, "Şimdi bize bunları sağlıklı bir şekilde büyütmek ve yetiştirmek düşer. İki kızım vardı, şimdi dört kız, iki erkek çocuğum oldu. İnşallah hepsi sağlıklı olur." ifadelerini kullandı.

Anne Aziziye Araştırma Hastanesi'nde kontrol altında tutulurken, dördüzler ise Yakutiye Araştırma Hastanesi Çocuk Servisi'nde müşahade altında tutuluyorlar. Küvez içerisinde bakıma alınan çocukların kan şekeri düşüklüğü problemi olması nedeniyle kendilerine serum verildiği öğrenildi. Yakutiye Araştırma Hastanesi Yeni Doğan Çocuk Servisi doktorlarından Dr. Sedat Işıkay, "Bebeklerin ciddi bir sağlık problemi yok. Sadece kan şekerlerinde bir düşüklük var onun için serum veriyoruz. Erken doğum olduğu için yinede risk altındalar. Bu nedenle bebekleri gözetim altında tutuyoruz." şeklinde bilgi verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious