30 Ağustos Zafer bayramı coşkusu

  • Giriş : 30.08.2006 / 00:00:00

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 84. yıl dönümü törenleri Oltu ve Horasan’da da düzenlenen törenlerle kutlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Oltu’daki kutlamalar Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Aslanpaşa Şehitlik Kabristanı ziyaret edildikten sonra tören Oltu Kalesi önünde devam etti.

Oltu Kaymakamlığına vekalet eden Narman Kaymakamı Ümit Cavuldak, Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek ve Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Göksel Ahçı törene katılanları selamlayarak bayramlarını kutladı. Burada konuşma yapan Piyade Üsteğmen Uğur Baloğlu, Türk miletinin tarihinde şan ve şereflerle dolu zaferlerin olduğunu belirterek, Türk olmanın gurur ve heyacanını yaşadıklarını söyledi.

Kutlamalara Cumhuriyet Baş Savcısı Mehmet Çağlayan, Emniyet Amiri Alper Uzman, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Görkemli bir şekilde kutlanan Zafer Bayramı’na çocuklar da yoğun ilgi gösterdiler. Aileleri ile birlikte tören alanına gelen çocuklar ellerindeki bayraklarla kutlamalara ve resmi geçit yapan tankları renk kattılar.

HORASAN DA COŞKUYLA KUTLANDI

Horasan’da da 30 Ağustos kutlamaları coşkuyla yapıldı. Hükümet binası önündeki Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başlayan tören daha sonra belediye binası önünde devam etti. Törene, Horasan Kaymakamı Ahmet Atılkan, Belediye Başkanı A. Hatem Bastem, İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Nejat Yeğen, İlçe Emniyet Müdürü Orhan Öztabak, çeşitli daire amirleri ve halk katıldı.

Konuşmacılar, zaferlerle dolu Türk tarihinde 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşının Türk ulusunun yeniden dirilişi açısından önemine dikkat çekti. Kutlamalar İlçe Halk Eğitim ekibi ve İnkılâp İlköğretim Okulu öğrenciler tarafından hazırlanan çeşitli oyunlardan sonra askeri birliklerin geçişiyle sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious