30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı.9023
  • Giriş : 30.08.2008 / 08:18:00

Türk ulusunun esaretten kurtulup yeniden özgürlüğüne kavuştuğu 30 Ağustos, bugün tüm yurtta, KKTC’de ve dış temsilciliklerde Zafer Bayramı olarak kutlanırken, zaferin 86’ncı yılında güneş, bağımsızlığın kazanıldığı Afyonkarahisar’da bir başka doğdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Güneş, Büyük Taarruz Şehitliği'ndeki Ata'nın Kocatepe heykeli ile ay yıldızlı bayrakların arasından Başkomutan Mustafa Kemal ve kahraman şehitleri selamlarcasına yükseldi.

Ankara'daki Zafer Bayramı kutlamaları saat 08.30'da Atatürk anıtlarına çelenk konulması ile başlayacak. Kutlamalar çerçevesinde resmi daireler, özel kuruluşlar, askeri kurum ve karargáhlar Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle donatılacak, gece de ışıklandırılacak. Anıtkabir'deki törenin ardından saat 09.45'de Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Genelkurmay Karargáhı'nda tebrikleri kabul edecek. Atatürk Kültür Merkezi Tören Alanı'ndaki resmi geçit ise saat 11.00'de başlayacak. Resmi geçit törenine, Cumhurbaşkanı Gül, devlet protokolüne dahil sivil ve askeri erkan ile, yabancı misyon temsilcileri de katılacak. Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet komutanları Devlet Mezarlığı'nı ziyaret edecek ve ardından, yeni mezun olan teğmenlere Kara Harp Okulu'nda diplomaları saat 16.00'da yapılacak törenle verilecek. Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ Gazi Orduevi'nde saat 20.30'da resepsiyon verecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*