30 bin kişiye 'turiste iyi davranın' dersi

  • Giriş : 05.03.2007 / 00:00:00

Kültür ve Turizm Bakanlığı, turistle direkt ilişki içerisinde bulunan kesimleri bilinçlendirmek amacıyla eğitim seferberliği başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Antalya, Muğla, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, İzmir, Aydın, Denizli, Nevşehir ve Konya illerinde gerçekleştirilecek etkinliklerde, 'turistle ilişkilerden sağlık ve hijyen'e kadar bir dizi konu işlenecek. Geçtiğimiz ayın sonunda, turizm sektörüne yönelik faaliyetleri hızlandıran bakanlık, eğitim programlarını 17 Mart'a kadar devam ettirecek. Toplumda turizm bilincini geliştirmeyi amaçlayan turizm eğitimi seminerleri, bakanlık ve TOBB arasındaki mutabakatın ardından gündeme gelmişti.

Turizm sektöründe faaliyet gösterenler, turistle ilişki içerisinde olan kamu görevlileri ve esnafa yönelik programlar yapılması kararlaştırılmıştı. Bu karar doğrultusunda, polis, jandarma, belediye zabıtası, enformasyon memuru, gümrük memuru, esnaf, ticari taksi sürücüleri ve deniz taşımacılarının bulunduğu meslek gruplarından 30 bin kişiye eğitim verilecek. Konuların uzmanları ve üniversite öğretim üyeleri bu amaçla görevlendirildi. Bakanlık Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü'nün yaptığı programa göre, 17 Mart'a kadar Antalya, Muğla, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, İzmir, Aydın, Denizli, Nevşehir ve Konya illerinde gerçekleştirilecek etkinliklerde, "turistik imaj", "Türkiye imajı", "mesleki etik", "çevre sağlığı" ve "hijyen" konularında eğitim verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious