30 bin öğrenciye burs

30 bin öğrenciye burs.12403
  • Giriş : 16.01.2009 / 11:49:00

İzmir Belediyesi, Ahmet Piriştina Bursu ödemelerinin yapılacağını duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, üniversite öğrencilerine verilen Ahmet Piriştina Bursu'nda ödemelerin yapılacağını, bursların iptal edilmesi durumundaysa bu desteklerinin yurt hizmeti ve ulaşım sübvansiyonuyla süreceğini bildirdi.

MAHKEME KARARI YAYINLANINCAYA KADAR ÖDENECEK

Kocaoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Anayasa Mahkemesi'nin, belediyelerin üniversite öğrencilerine burs vermesini engelleyen kararı Resmi Gazetede yayımlanıncaya dek, burs vermeye devam edeceklerini belirtti.

Bursların iptal edilmesi durumundaysa, bu kaynağı yurt ve ulaşım konularında öğrencilerin desteklenmesinde kullanacaklarını ifade eden Kocaoğlu, şu bilgileri verdi:

''Dokuz Eylül Üniversitesi ile 800 kişilik bir yurt yaptık. Şimdi Balçova Belediyesi ile 380 kişilik bir yurt daha yapıyoruz. Ayrıca burs kaynaklarımızı ulaşımda da kullanmayı planlıyoruz. Öğrencilerimizi sıfıra yakın, sembolik bir ücretle taşıyarak, burs vereceğimiz öğrencinin ulaşım masraflarını karşılayacağız.''

30 BİN ÖĞRENCİ ALIYOR

Ahmet Piriştina Bursu, İzmir Büyükşehir belediyesi tarafından üniversite öğrencilerine veriliyor. Sadece internet üzerinden yapılan başvuruların kabul edildiği burstan bu yıl 30 bin öğrenci yararlanıyor. Bursiyerlere aylık 100 TL ödeme yapılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*