30 bin YTL maaş aldığı şirketi dolandırdı

  • Giriş : 01.08.2007 / 17:10:00
  • Güncelleme : 01.08.2007 / 16:13:30

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü,yüksek miktarda maaş almalarına rağmen çalıştıkları şirketi dolandıran 3 kişiyi gözaltına aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda, muhasebe ve personel müdürü olarak çalıştığı şirketi resmi belgede sahtecilik yaparak 1 milyon YTL dolandırdığı iddia edilen kişi ile mesai arkadaşı 3 kişi gözaltına alındı.

Aylık 30 bin YTL maaşla çalıştığı işyerinde dolandırıcılık yapan muhasebe müdürünün geçtiğimiz yıl da başka bir şirkette karıştığı dolandırıcılık olayı nedeniyle girdiği cezaevinden kısa bir süre önce tahliye olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, bir tekstil firmasında muhasebe ve personel müdürü olarak görev yapan Kadir P.(41)'nin 2003-2005 yılları arasında aylık 30 bin YTL maaşla çalıştığı eski şirketindeki hesaplarda yüklü miktarda açık çıkınca fabrika sahibi polisin yolunu tuttu. Harekete geçen Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürülğü Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri öncelikle banka hesaplarını incelemeye aldı. Kadir P.'nin geçtiğimiz yıl çalıştığı bir şirkette dolandırıcılık olayına karıştığını tespit eden mali polis, kısa bir süre önce cezaevinden çıktığı öğrenilen P.'nin evraklarda sahte imza kullanarak çeşitli hesaplara para aktardığını belirledi. Cumhuriyet savcısının talimatıyla gözaltına alınan Kadir P. ile mesai arkadaşları Rahmi G. (43), Ali E. (44) ve Atilla Ş. (25) de polis tarafından gözaltına alındı. Operasyonu genişleten polis, P.'nin şirket hesaplarında başka birinin imzasını taklit ederek yaklaşık 1 milyon YTL'lik dolandırıcılık yaptığını belirledi.

VURGUN 2 YIL SONRA ORTAYA ÇIKTI

Hesaplardaki açığın nedenini tüm incelemelerine rağmen bulamayan tekstil firmasının sahibinin müracatı üzerine harekete geçen polis, muhasebe ve personel müdürü P. ile 3 arkadaşını gözaltına aldı. P.'nin şirkette o yıllarda 30 bin YTL maaşla çalıştığı bildirildi.

P.'nin geçtiğimiz yıl yine muhasebe müdürü olarak çalıştığı işyerinde 1.5 milyon YTL'lik dolandırıcılık olayına karıştığı iddia edilirken Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulamaları tamamlanan 4 şüpheli; 'Resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık' suçlarından adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious