30 metrede vurgun!

30 metrede vurgun!.14348
  • Giriş : 08.06.2008 / 20:19:00
  • Güncelleme : 08.06.2008 / 19:18:35

Türkiye’nin dalış merkezi olan Balıkesir’in Ayvalık ilçesi dün talihsiz bir gün yaşadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ayvalık’ta dalış yapan 32 yaşındaki Tufan Yabancı, 30 metredeyken paniğe kapılıp hızla yüzeye çıkmaya çalıştı. Dalış eğitmeni Çınar da havası bitince hızlı bir şekilde yukarı çıktı. İki genç de vurgun yiyip hayatını kaybetti

Türkİye’nin dalış merkezi olan Balıkesir’in Ayvalık ilçesi dün talihsiz bir gün yaşadı. İstanbul’da oturan Tufan Yabancı, Turkuaz Balıkadam Eğitim Merkezi’nin düzenlediği turla dalış için Ayvalık’a gitti.

Sabah saatlerinde ilçedeki iki dalış okulundan biri olan Ayvalık Diving’e ait Ayvalık-2 teknesiyle denize açıldı. İlçeye 4 mil uzaklıktaki Güneş (İlyosta) Adası açıklarında 32 yaşındaki eğitmen Yunus Alpaslan Çınar’ın da içinde olduğu grupla dalış yaptı.

30 metredeyken Tufan Yabancı paniğe kapalıp yüzeye fırladı. Eğitmen Çınar da havası bittiği için hızla yukarı çıktı. İki genç de bekleme yapmadan hızla yüzeye çıkmaya çalıştıkları için vurgun yedi. Tekne kaptanı Serdar Alan, durumu Sahil Güvenlik ekiplerine bildirdi. Tufan Yabancı ile Yunus Alpaslan Çınar hastaneye kaldırıldı. Ancak ikisi de tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious