30 yeni büyükşehir belediyesi geliyor

30 yeni büyükşehir belediyesi geliyor.11302
  • Giriş : 02.12.2016 / 09:49:00

Erdoğan açıkladı. 30 yeni büyükşehir belediyesi kurulacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletvekillerine yeni bir düzenleme yaparak büyükşehir olmak için aranan nüfus rakamının düşürülmesi çağrısında bulundu.

Erdoğan yapılacak yeni düzenleme ile büyükşehir sayının 50-60 olacağını ve büyükşehir merkez belediylerinin güçlendireleceğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de AK Partili milletvekilleri ile bir araya geldi. Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile yaptığı telefon görüşmelerinin detaylarını paylaşarak, "Üç kez görüşme yaptık. Rusya'nın, Türk askerlerine yapılan saldırıyla hiçbir ilgisinin olmadığını söyledi. İki ülkenin Suriye'de insanı yatırımlar yapması konusunu da konuştuk. Hastane, okul gibi ortak çalışmalar da yapacağız. Zaten saldırıları rejim üstlendi" dedi.

Milletvekillerinin, büyükşehir kapsamında olmayan illerde hizmetlerin götürülmesinde sıkıntı yaşandığı, farklı imar kararları aldığını belirtmesi üzerine Erdoğan, "Bu sorunu biz de tespit ettik. Yeni bir düzenleme yapacağız. Büyükşehir olmak için aranan nüfus rakamı düşürülecek. Büyükşehir sayısı 50-60'ı bulabilir. Büyükşehir merkez belediyeler güçlendirilecek." Erdoğan, FETÖ ile mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini belirterek, "Mağdur olanlarla ilgili herkese şikayetler geliyor. Bazı mağduriyetler olması, mücadeleye zarar vermemeli. Başarılı olsalardı, tüm millet mağdur olacaktı" diye konuştu.

İSTANBUL’UN YEŞİLİ ARTIYOR
HDP'li milletvekilleri için "Yargı yaptıklarını görmezden mi gelecekti" diyen Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde vatandaşların doğrudan muhatap alınması gerektiğini kaydetti. Erdoğan Anayasa Değişikliği tasarısıyla ilgili olarak ise "Önce Meclis'te ardından da referandum sürecinde çok yoğun bir dönem bekliyor. Kampanyanın iyi yürütülmesi ve halka iyi anlatılması gerekir. Çok çalışmanız gerekecek hazırlıklı olun" dedi.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*