300 kilo TNT ele geçirildi

300 kilo TNT ele geçirildi.3072
  • Giriş : 09.09.2006 / 00:00:00

Manisa'da 300 kilo TNT patlayıcı ele geçirildi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yakalanan MLKP üyesi karı kocanın, cezaevinden 2004 yılında Cumhurbaşkanı affıyla çıktıkları öğrenildi.
Akhisar Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis memurları, dün gece Hürriyet Mahallesi 424 Sokak'ta operasyon düzenledi. MLKP üyesi karı kocanın evine yapılan operasyonda, 300 kilo TNT patlayıcı, 9 adet Kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 3 adet Biksi marka ağır makinalı tüfek, 2 adet Kanas ve bu silahlara ait 800 mermi, 2 adet roketatar ve mermisi ile diğer silahlara ait çok miktarda mermi ele geçrildi.

Polis, üç katlı Emre Apartman'ın birinci katındaki evin balkon kapıları ile birlikte evin giriş kapısını mühürledi.

Yakalanan karı kocanın, cezaevinden 2004 yılında Cumhurbaşkanı affıyla çıktıkları ve nüfuslarının Kahramanmaraş Elbistan'a kayıtlı olduğu öğrenildi.

Öte yandan sözkonusu sokakta bakkal işleten Ümit Ölmez, birbuçuk yıl önce buraya taşındıklarını belirterek, evde biri bayan üç kişi gördüklerini, bayanın zaman zaman bakkaldan alış-veriş yaptığını söyledi.

Aynı sokakta ikamet eden vatandaşlar, polisin, evinde patlayıcı madde ele geçirdikleri kişilerin hiç mahalleye karışmadığını kendileriyle hiçbir şekilde komşuluk ilişkilerinin olmadığını, sadece zaman zaman bakkala ekmek almaya gittiklerini söyledi.

Mahalle sakinleri, sözkonusu evde zaman zaman üç - dört ve hatta 10 kişinin bir araya geldiğini ifade ettiler. Mahallenin büyük bir felaketten kurtulduğu belirten vatandaşlar, bu zamana kadar sözkonusu şahıslardan kimsenin şüphelenmediğini dile getirdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious